CZK/€ 23.810 +0,17%

CZK/$ 21.657 -0,65%

CZK/£ 26.656 -0,89%

CZK/CHF 23.820 +0,08%

11. 11. 2013

0 komentářů

Western Union Business Solutions nabízí v Česku nové produkty pro malé a střední podnikatele

 


 

 „Jsem ráda, že mohu v České republice uvést tyto nové produkty. Rozšířená nabídka našich služeb poskytuje klientům zvýšenou možnost kontroly nad jejich finančními toky a umožňuje jim řídit mezinárodní obchod s větší jistotou a efektivitou. Jsme tak schopni pomoci klientům při správě jejich plateb a ochránit jejich marže před kolísáním kurzů zahraničních měn ještě efektivněji,“ říká Jitka Kunstová, Country Manager, Western Union Business Solutions.

Holdingový účet v cizí měně umožňuje klientům vlastnit cizí měnu, aniž by nutně museli mít zahraniční účet. S touto službou mohou zákazníci obdržet platbu v cizí měně a ponechat si ji pro případ nutnosti odchozích zahraničních plateb. Hlavní výhodou služby je, že umožňuje zákazníkům vyhnout se nákladům za převody cizích měn na lokální měnu a poté zase zpět. „Velmi mě těší, že můžeme našim klientům nabízet holdingové účty ve více než 50 zahraničních měnách,“ říká Jitka Kunstová. „Rozsah a flexibilita, kterou tento produkt nabízí je unikátní na českém trhu a bude velkým přínosem pro naše klienty,“ dodává. 

Budoucí platby umožňují zákazníkům fixovat směnný kurz a naplánovat provedení platby na určitý okamžik v budoucnosti. Zákazníci tak znají přesnou výši zúčtovatelných položek a mohou s jistotou plánovat svůj rozpočet.

Termínové devizové obchody jsou neocenitelné, protože umožňují zafixovat směnný kurz až na dvanáct měsíců při nákupu nebo prodeji určitého objemu cizí měny za stanoveného kurzu a stanoveného budoucího data.

Uzavření termínových devizových obchodů a budoucích plateb může být spojeno s následujícími riziky:

REKLAMA

  • Fixování směnného kurzu termínovým devizovým obchodem může vést k měnovému riziku v případě, že podkladový obchod (např. nákup nebo dodávka zboží) je později zrušen.
  • Uzavření termínového devizového obchodu může vést ke ztrátě schopnosti využít výhodných výkyvů trhu, které se objeví v průběhu trvání smlouvy.

Díky novým produktům si mohou čeští zákazníci lépe vybrat, jaká míra jistoty a rizika je vhodná pro jejich podnikání. Produkty budou nabízeny na základě licence české pobočky zahraniční banky Western Union International Bank GmbH, dceřiné společnosti plně ve vlastnictví Western Union.

 

O Western Union Business Solutions

Western Union Business Solutions umožňuje společnostem všech velikostí odesílat a přijímat mezinárodní platby a spravovat cizí měnu. Western Union Business Solutions je jedním z předních světových poskytovatelů mezinárodních obchodních plateb. Western Union Business Solutions působí prostřednictvím místně licencovaných poboček a partnerství ve více než 30 zemích. Díky pobočkové síti, strategické spolupráci s bankami a globálními klíringovými centry mohou naši klienti posílat zahraniční platby ve více než 135 měnách.

REKLAMA

Western Union Business Solutions poskytuje služby v České republice prostřednictvím Western Union International Bank GmbH, organizační složka, která je zapsaná u Městského soudu v Praze, vložka A, identifikační číslo: 015 55 332, se sídlem na adrese Václavské náměstí 62, 110 00 Praha 1, Česká republika, a je pobočkou společnosti Western Union International Bank GmbH (registrační číslo 256184t) Maderstrasse 1, A-1040 Vídeň, Rakousko.

Western Union International Bank GmbH je banka zapsaná v seznamu bank vedeném rakouským regulátorem finančního trhu (Finanzmarktaufsicht). Western Union International Bank GmbH, organizační složka je zapsaná v seznamu bank a poboček zahraničních bank vedeném Českou národní bankou.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Dětské ruce - peníze - mince

Trhy: Jak jim lépe porozumět?

Trhy akciové, dluhopisové, pracovní a mnohé jiné. Trhy ovlivňují naše životy více, než si uvědomujeme. Chcete jim lépe porozumět? Jak jsou ceny a množství formovány sílami nabídky a poptávky? Co ovlivňuje cenovou volatilitu, to že ceny někdy rostou a jindy klesají? 

Text: Radovan Novotný

30. 11. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *