Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Výsledky ČEZ dnes investory příliš nepotěšily

Investice 19.03.2019 | 17:31 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování v zelených číslech. Tamní investoři věnují pozornost dnes zahájenému dvoudennímu zasedání americké centrální banky. Neočekáváme, že by mělo dojít ke změně měnové politiky. Index Dow Jones roste o 0,5 %, S&P 500 posiluje o 0,3 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,4 % hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří naprosté většině sektorů. Nejlépe jsou na tom výrobci luxusního zboží se ziskem 1,1 %. Opakem je pak síťové odvětví se ztrátou 0,7 %.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,6 %. Daří se všem sektorům s tím, že nejvíce rostou stejně jako ve Spojených státech akcie výrobců luxusního zboží (+1,4 %).

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,1 %. Propadlíky se stala mediální skupina CME (-0,8 %), nápojářská skupina Kofola (-0,6 %) a Komerční banka (-0,6 %). Hlavní událostí dnešního dne byly hospodářské výsledky energetické skupiny ČEZ (-0,1 %), které investory příliš neoslnily.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.