Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Výprodeje zasáhly celý globální akciový trh

Investice 28.07.2017 | 15:46 0 Komentářů

Výprodej akciových trhů zasáhl i evropský kontinent. Index Stoxx 600 klesá o tři čtvrtě procenta, když v červeném se nachází všechny hlavní sektory. O více jak jedno procento padají akcie utilit, telekomunikačních společností, informačních technologií nebo realitních developerů. Celoevropský index tak díky dnešnímu výprodeji vymazal všechny celotýdenní zisky a za posledních pět dní celkově ztrácí půl procenta.

Americké futures pár minut před otevřením trhů ukazují na mírný pokles akcií. Zveřejněné statistiky o vývoji amerického HDP mírně zaostaly za očekáváním trhu, což nahlodává důvěru investorů ohledně stavu globální ekonomiky, a přispívají tak k negativní náladě na trhu.

Pražská burza zhruba hodinu před svým koncem odevzdává 0,7 %. Nejhůře se daří Komerční bance, jejíž akcie klesají o 1,4 %. Pouze dvěma zástupcům pražského parketu se daří držet hlavu nad vodou. Fortuna přidává 0,8 % a Kofola si polepšila o 0,2 %. V červené nule se pak drží akcie ČEZ. Požár v dětmarovické elektrárně se na ceně akcií nijak neprojevil. Odhadované škody byly předběžně vyčísleny na 100 mil. CZK. Výpadek elektřiny bude dle mluvčí pokryt náhradními zdroji. Ráno reportovala výsledky O2 Czech Republic. Ty byly mírně lepší, než činily odhady trhu. Akcie však pod vlivem globálního výprodeje rovněž klesly, a to o 0,3 %. Za celý týden pak míří index PX k zisku na úrovni 0,4 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.