Středa 23. září. Svátek má Berta.

Výplata důchodů na Era osobní účet zbaví seniory rizika spojeného s držením větší hotovosti

Dle statistik jsou senioři nejčastější obětí zločinců, kteří je okrádají i o několik málo korun. Proto bude Era od 1. července 2012 přijímat v zájmu bezpečnosti seniorů žádosti o výplatu důchodů na Era osobní účet. Jde o výsledek spolupráce s Českou správou sociálního zabezpečení, díky které se senioři zbaví rizika spojeného s držením větší hotovosti.

„Počet případů, kdy dochází k oloupení seniorů, bohužel neustále přibývá. I policejní statistiky potvrzují, že zločinci si seniory vybírají nejvíce. Uložení úspor a zasílání důchodu přímo do banky proto považuji za nejlepší a nejbezpečnější způsob, jak předejít případné krádeži. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli přijímat na pobočkách České pošty žádosti o výplatu důchodu na Era osobní účet. Za penzisty vyřídíme veškeré formality, které jsou se změnou platby spojené a nejpozději do tří měsíců od podání žádosti již obdrží peníze rovnou na účet,“ říká Tomáš Suk, výkonný manažer segmentu Zralý věk Poštovní spořitelny.

Vkladní knížka pro každou generaci 

Senioři mohou také využít tradiční a spolehlivý způsob spoření v podobě vkladní knížky. Peníze budou mít bezpečně uloženy, čímž opět odpadá riziko spojené s držením větší hotovosti. Pokud si navíc založí vkladní knížku do 30. září 2012 a její zůstatek bude ve výši minimálně 5 000 Kč, získají od Ery speciální termohrnek. „Dárek je připraven i pro klienty, kteří si nejpozději do 9. září podají žádost o založení Era osobního účtu a zároveň si na tento účet nechají zasílat důchod. Takoví zákazníci se mohou těšit na hřejivou fleecovou deku,“ dodává Tomáš Suk.     

Era osobní účet nabízí seniorům vedení účtu za snížený poplatek ve výši 8 Kč a také jeden výběr hotovosti v měsíci na obchodních místech Poštovní spořitelny zcela zdarma. Mezi další výhody patří například bezplatné zřízení a vedení služeb internetového bankovnictví včetně elektronického výpisu. Platby kartou u obchodníka jsou rovněž bez poplatku.

Era jde cestou zjednodušování produktové nabídky a maximálně se zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Jejím cílem je poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.