Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Vyjádření Broker Consulting ke kauze Lukáše Štorka

Nevidím důvod, proč by se mělo PR oddělení Broker Consulting ohledně této záležitosti vyjadřovat PR oddělení společnosti Fincentrum.

Za PR oddělení Fincentra považuji redakci Investujeme.cz. Ta řízením obsahu, zabarvením článků a šikovnou selekcí slov s určitým emocionálním vyzněním má za úkol pomáhat náborům společnosti Fincentrum. Investujeme.cz je web na stejné úrovni jako BeOK.cz nebo JsmePartners.cz. Svým bulvárním obsahem si však dokázal historicky vybudovat návštěvnost z „venku“.

Web Investujeme.cz je ovládaný společností Fincentrum, která je známá agresivním rektrutingem i tím, že v minulosti odmítla podepsat chartu o mediálním neútočení s ostatními hráči na trhu. Věřit tomu, že web podává objektivním způsobem objektivní informace, je z mého pohledu velmi naivní. Historie už mnohokrát prokázala, že oprávněně.

Jak vypadá řízení obsahu v praxi? Web investujeme.cz v minulosti neinformoval například o výsledcích největšího testu finančních poradců v roce 2011. Ale dal prostor Petrovi Stuchlíkovi k jednostrannému vyjádření k tomuto testu. Společnost Fincentrum v tomto testu rozhodně neobsadila horní příčky. Web Investujeme.cz dále například nezveřejnil žádné informace o novém produktu OK Double, ačkoliv od nás obdržel tak jako jiná média tiskovou zprávu.

Na druhou stranu v rozhovorech se zástupci Fincentra padají zejména „nahrávací“ a příjemné otázky. Web navíc působí tak, že systematicky ignoruje kauzy, které by mohly ohrozit Fincentrum a naopak růžovou optikou p®odává záležitosti ohledně společnosti Fincentrum. 

Při telefonických dotazech, proč nebyla některá důležitá témata zveřejněna, se dozvídáme vždy to samé. Výmluvou je buď nezájem o dané téma nebo neinformovanost (Šikovná redakce si snad nedokáže informace zjistit?), případně jiné oficiální zdůvodnění. Je jasné, že tady hraje Investujeme.cz o přežití a „barvu“ nepřizná. 

Již v minulosti jsem nedostal možnost vyjádřit se k věcem, které se nás týkali. I nyní přišla žádost o vyjádření pozdě. Až den po zveřejnění první informace. Redakce Investujeme.cz hraje se svými čtenáři z řad konkurence PR hru, kterou je pro obor komunikace neznalého člověka velmi těžké rozklíčovat. Objektivní novinařina dostává „na frak“ a na její místo nastoupila silná a chytrá propaganda. Věřím, že většina čtenářů je ale natolik moudrá, že na takový „vyhublý špek“ neskáče.

Od takových aktivit bychom měli trh rychle očistit. Kazí totiž jméno dobrým finančním poradcům, je jedno z jaké společnosti. Co se týká působení Lukáše Štorka v naší společnosti – vše podstatné jsem řekl ve středečním rozhovoru pro web poradci-sobe.cz. Kdo chce, může si rozhovor najít. Ubezpečuji čtenáře, že Lukáš Štork pod hlavičkou Broker Consulting jméno finančního poradenství kazit nebude. To považuji za velmi dobrou zprávu.

4 komentáře: “Vyjádření Broker Consulting ke kauze Lukáše Štorka”

 1. Dalimil Novotný napsal:

  Koukám že redakce uklidila Lenerovu reakci do rubriky, kterou skoro nikdo nehledá. Zametání stop, to byl vždycky Zámečníkův styl…Mám pocit, pane Zámečníku, že tohle není tisková zpráva Broker Consulting, ale komentář k vašemu hlavnímu článku…Jak umístění zdůvodníte?

  • zamecnik napsal:

   Podívejte se do dnešního hlavního článku. Najdete tam odkaz přímo na vyjádření Jana Lenera. Ani vyjádření OVB v článku není celé – byť v tomto případě jsem část z něj použil (mělo obsah, nebylo to „vyjádření nedáme“).

   Jenom pro doplnění – Broker Consulting má prostor na webu otevřený. Opakovaně nabízím představitelům společnosti možnost rozhovoru, kterou bohužel odmítají.

 2. Baltazar napsal:

  Ať si Martin nebo Petr, z ostudy si pleteš svetr. On má ten kluk (Lener) pravdu. Když se tady člověk podívá na články od Zámečníka, tak je to jeden článek o konkurenci za druhým. Fincentrum má kvůli těmhle komunistickým metodám propagandy z „ostudy kabát“. Když nad tím mavají rukama už i samotní poradci Fincentra a musejí to na schůzkách omlouvat…Celý ten problém je, že nábory od konkurence přestávají fungovat…ojoj…tak to budeme tlačit ještě víc…hysterická reakce lidem pro smích. Chtěl jsem reagovat na tenhle příspěvek, ale článek jsem nemohl najít. Jen v přehledu komentářů. Zvláštní…

 3. soudruh pamětník napsal:

  Honza Lener je prej mladší ročník, hmm. Tuto větu by mu záviděl leckterý svazák či kovaný člen KSČ…

  ……řízením obsahu, zabarvením článků a šikovnou selekcí slov s určitým emocionálním vyzněním……

  Honzo,že ty jsi to chytnul od Brabce?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.