Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Vánoční party Wüstenrotu přinesla 80 000 korun pro správnou věc

Vánoční party Wüstenrotu se tradičně nese v charitativním duchu a ani letos tomu nebylo jinak. Zaměstnanci vybrali na svém prosincovém vánočním večírku více než 41 000 Kč na dobročinné účely. Wüstenrot tuto sumu pak zdvojnásobil na rovných 80 000 Kč. Konečná částka poputuje Renatě, která bojuje s následky meningitidy a momentálně řeší nové bezbariérové bydlení.

„Prodej vstupenek pro dobrou věc je už neodmyslitelnou součástí našeho vánočního večírku. Renata bydlí u rodičů, kteří pro ni předělávají garáž na malý bezbariérový byt. Vybraná částka bude použita na nezbytnou rekonstrukci a novou koupelnu,“ říká Pavlína Musilová, vedoucí Marketingu a PR finanční skupiny Wüstenrot.

Pomoc pro Renatu a jeho rodinu

Letos byla určena charitativní sbírka Wüstenrotu a jeho zaměstnanců pro Renatu, která před dvěma lety onemocněla meningokokovou meningitidou. Poté, co ji byla tato zákeřná choroba diagnostikována, bojovala Renata devět dnů o život. Po probuzení z umělého spánku zjistila, že přišla o obě nohy. Kůži po celém těle měla pokrytou jizvami. Přestaly jí fungovat ledviny. Třikrát týdně jezdila do nemocnice na dialýzu.

Renata přesto s nelehkou situací bojuje. Naučila se chodit na protézách a už zase venčí svou fenku. V půlce října se konečně dočkala transplantace ledvin, která ji zase složitý život o něco ulehčí! Téměř dvouletý boj Renaty s následky nemoci je snad u konce a letošní Vánoce už budou ve znamení vítězství. „Věřím, že se s naší pomocí podaří pro Renatu vytvořit vhodné podmínky a příjemné bydlení,“ uzavírá Musilová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.