Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

V ČR jezdí více vozidel. Pojištěných jich je 7,5 milionu!

Pojištění 13.07.2016 | 17:20 0 Komentářů

V prvním pololetí letošního roku přibylo v databázi České kanceláře pojistitelů 138 963 vozidel se sjednaným pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, které je nezbytné pro provoz na pozemních komunikacích. Celkem je u nás pojištěno 7 499 570 vozidel všech kategorií. Nárůst počtu pojištěných vozidel kopíruje statistiku nově registrovaných vozidel v ČR. Odhad počtu nepojištěných provozovaných vozidel se i nadále pohybuje mezi 120 a 130 tisíci. (Tisková zpráva: Česká kancelář pojistitelů)

Průměrná cena povinného ručení se v první polovině roku 2016 proti předchozímu období příliš neměnila a pohybovala se okolo 2800 Kč. Čeští řidiči tak na pojištění vozidla proti ostatním vyspělým evropským ekonomikám výrazně ušetřili. Širokou nabídku povinného ručení v ČR zajišťuje 13 pojišťoven, které jsou ze zákona členy České kanceláře pojistitelů. 

„Oživení české ekonomiky je patrné i v oblasti pojištění vozidel a silničního provozu. V České republice přibylo registrovaných a pojištěných vozidel. Díky nízkým cenám paliv motoristé více jezdí, což má však logicky nepříznivý vliv na nehodovost, a tedy i na škodní frekvenci,“ komentuje situaci výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jan Matoušek.

Řidiči také začali více využívat asistenční služby svých pojišťoven. „Se žádostí o pomoc s nepojízdným vozidlem se jen za měsíc červen na jednotnou asistenční linku pojišťoven 1224 obrátilo téměř 10 tisíc lidí. Za první pololetí roku 2016 pak šlo
o téměř 45 tisíc přijatých hovorů,“
uzavírá Jan Matoušek. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.