CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

12. 04. 2022

0 komentářů

Úvěrový registr MBKI na Ukrajině obnovil provoz, Ukrajinci v ČR mohou opět žádat o výpis prokazující bezdlužnost na Ukrajině – SID a Creditinfo Group jim vystaví výpis zdarma

 

Po více než měsíčním výpadku souvisejícím s vpádem ruských vojsk na Ukrajinu obnovil svůj provoz ukrajinský Mezinárodní registr kreditní historie (MBKI). Díky němu může komunita občanů Ukrajiny žijící v České republice žádat o výpis prokazující jejich dobrou platební morálku a spolehlivost. Výpisy v Česku zajišťují od října loňského roku Společnost pro informační databáze (SID) a Creditinfo Group. Nyní se rozhodly obě společnosti uhradit náklady na vyhotovení výpisu, ukrajinští občané jej tak získají zdarma. 

 Výpis z MBKI prokazuje spolehlivou platební morálku a absenci dluhů na Ukrajině. Nejčastěji pomáhá Ukrajincům žijícím v Česku k prokázání bezproblémové platební historie při žádosti o práci nebo zájmu o pronájem nemovitosti. Výpis je dvojjazyčný, vyhotovený v českém jazyce i ukrajinštině.

„Výpisy z Ukrajiny jsme začali nabízet v říjnu loňského roku. Zatímco tehdy byla služba určena pro řádově 150 tisíc občanů Ukrajiny, kteří trvale žili či pracovali v České republice, dnes může bohužel posloužit násobně většímu počtu občanů,“ uvedl Ján Hurný, výkonný ředitel Společnosti pro informační databáze (dále jen SID).

MBKI je jedním z největších úvěrových registrů na Ukrajině, který konsoliduje úvěrové informace poskytované bankami a finančními společnostmi na Ukrajině již více než 15 let. Obsahuje pozitivní i negativní záznamy o 15 milionech klientů s více než 50 miliony smluv. Letos v květnu se MBKI stal součástí mezinárodní skupiny Creditinfo Group.

Služba Nedlužím na Ukrajině je dostupná na stránkách www.NejsemDluznik.cz, kde již od roku 2018 mohou žádat o výpis prokazující dobrou platební morálku občané České republiky. Během tří let zde o výpis požádalo více než 35 tisíc klientů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022