Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Unipetrol pokračuje v nastoupeném růstu, od začátku roku přidal již 16 %

Investice 22.02.2017 | 17:39 0 Komentářů

Evropské akcie neudržely ranní zisky a index Stoxx Europe 600 ke konci obchodování ztrácí kolem 0,2 %, když díky poklesu cen ropy a ostatních průmyslových komodit dnes oslabují nejvíce energetické tituly (-1 %) a těžařské společnosti (-0,7 %). Bankovnímu sektoru, který ztrácí 0,6 %, dnes nepomohlo ani výrazné posílení britské Lloyds Banking Group, jejíž akcie si po ohlášení překvapivě vysokého zisku a navýšení dividend připisují 4,8 %. 

Nejlépe se dnes daří výrobcům spotřebního zboží, kteří posilují o 3,4 %. Hlavní zásluhu na tom má Unilever, jehož akcie díky zisku 6 % víceméně umazávají včerejší propad způsobený zrušením akvizice ze strany společnosti Kraft Heinz. Z jednotlivých regionů je na tom dnes nejhůře jih Evropy, když se italské a španělské parkety propadají o 1 %.

Americké akciové trhy v začátku dnešního obchodování mírně ustupují z rekordních výšin. Nejvíce ztrácí energetické společnosti, které v reakci na pokles cen ropy, odepisují 0,6 %. I přes solidní data z amerického realitního trhu zatím realitní společnosti ztrácí 0,5 %. Další vývoj trhů za oceánem bude záležet také na tom, co se investoři dočtou v zápisu z posledního jednání Fedu a jak se změní pravděpodobnost dřívějšího zvednutí úrokových sazeb.

Dnešnímu obchodování na pražské burze dominoval Unipetrol se ziskem 3,25 % a od začátku roku si tak již připsal 15,8 %, nejvíce ze všech kótovaných titulů. Dařilo se dnes i energetické společnosti ČEZ, jejíž akcie si po nevýrazných pohybech ze začátku týdne dnes připsaly 1,3 %. Zprávy o omezení nelegální konkurence dnes prospěly i akciím české sázkové společnosti Fortuna a její akcie posílily o 1,1 %. Moneta ve zvýšeném zobchodovaném objemu dnes přidala 0,4 %. K propadlíkům dnešního obchodování patřily akcie nápojářské skupiny Kofola, jejíž akcie odevzdaly 3,5 %. Nedařilo se ani rakouským finančním domům, když Erste oslabila o 1,8 a VIG o 1,6 %. Akcie O2 a Komerční banky zakončily s mírnou ztrátou 0,4 a 0,1 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Akciový analytik
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.