Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

UniCredit osloví české exportéry na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

UniCredit Bank a UniCredit Leasing, lídři ve financování malých a středních firem i velkých korporací na českém trhu, představí své služby na nadcházejícím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Prezentace se zaměří na oblasti korporátního bankovnictví, exportního financování i leasingových služeb. UniCredit Bank i UniCredit Leasing na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně najdete na stánku 18 v pavilonu Z.

Česká ekonomika stále více využívá exportních příležitostí. Dokládají to nejen úspěšné příběhy tuzemských firem na zahraničních trzích, ale také rostoucí podíl exportu a přeshraničního obchodu na českém HDP. Zásadní část vývozu tvoří stroje, zařízení nebo vozidla – strojírenská odvětví, ve kterých Česká republika dlouhodobě vyniká.

„Jako silný partner s mezinárodním zázemím pomáháme českým a slovenským firmám prosadit jejich kvalitní výrobky a služby na vysoce konkurenčním globálním trhu. Ve srovnání s koncem roku 2014 vzrostl objem našeho exportního financování za prvních osm měsíců letošního roku o 89 %,“ říká Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

UniCredit Bank tradičně podporuje české firmy v investicích na nových i stávajících exportních trzích po celém světě. V Latinské Americe pomáhá využít ohromný potenciál především v energetice a důlním průmyslu spolu s technologiemi pro ochranu životního prostředí. Financuje také investice proudící na jihovýchod Asie a do Afriky. V poslední doběpomohla banka dokončit využitím vhodného mixu bankovních produktů například půlmiliardový projekt stavby pivovaru v Etiopii, financuje vývoz technologií a služeb do Egypta a také infrastrukturální projekt v Ázerbájdžánu. S podporou exportní a garanční pojišťovací společnosti EGAP zprostředkovala i unikátní investici do Laosu ve výši 1,5 miliardy korun, přičemž aktuálně je v jednání druhá etapa tohoto projektu. Především díky spolupráci se sesterskou bankou AO UniCredit Moskva jako jedna z mála nezastavila financování do Ruska a z českých bank patří v této oblasti mezi nejaktivnější.

Prezentaci banky na stánku doprovodí UniCredit Leasing, jeden z lídrů trhu nebankovního financování a součást finanční skupiny UniCredit Bank. Na veletrhu představí svou širokou nabídku pro podporu exportérů mimo jiné ve formě financování strojů, zařízení a zemědělské techniky a bude tak bořit mýtus, že doménou leasingu je zejména financování vozidel, strojů nebo budov. UniCredit Leasing totiž dokáže financovat mnohé z potřeb českých exportérů a nabízí celou řadu způsobů, jak profinancovat investiční záměr každého klienta. V posledních letech sílí poptávka klientů po zprostředkování finančních produktů leasingu, které potřebné investice zajistí s minimálními či dokonce nulovými počátečními náklady.

S exportním financováním má UniCredit Bank široké zkušenosti. Kvalitu jejích služeb v lednu 2015 opět potvrdil prestižní finanční titul Euromoney udělením nejvyššího ocenění v soutěži Best Trade Finance Bank. Banka jej v regionu střední a východní Evropy získala již podruhé v řadě, v roce 2013 se stala nejlepší bankou pro financování projektů. UniCredit Bank je rovněž generálním partnerem Exportní ceny DHL, prestižního ocenění pro malé a střední podniky schopné prosadit se na zahraničních trzích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.