Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

FINfest Profi 2016: Kdo si pořizuje franšízu banky (VIDEO)

FINfest Profi 2016 - Kdo si pořizuje franšízu banky (Tomáš Tichota, Radim Stantejský)

Kdo si pořizuje franšízu finančně poradenské společnosti či banky? Franšízoví podnikatelé se liší. Jsou mezi nimi skuteční zájemci, ale důvody mohou být i jiné.

Radim Štantejský z Broker Consultingu popisuje příklady podnikatelů, kteří si pořídili franšízu banky či finančně poradenské společnosti. Má zkušenosti s franšízami UniCredit Bank a OK Pointy od Broker Consulting, které pomáhal a pomáhá zakládat.

Ve své kariéře Radim Štantejský zažil lidi, kteří na malém městě již nemohli překvapit autem za 4 mil. Kč, a tak si pořídili banku, aby byli opět zajímaví. Zažil i úspěšné podnikatele, kteří pořídili finanční franšízu svým dětem jako podnikatelský trenažér. A podle toho to také dopadlo. Je ale rolí poskytovatele franšízy, aby si franšízanta prověřil a ohlídal.

Pro finančně poradenskou branži mají franšízy výhodu, že do oboru přijdou lidé, kteří by do sítě nešli – úspěšní lidé z velkých korporací, kteří chtějí podnikat, lidé z bank, kteří mají zkušenosti, ale chtějí mít nad sebou franšízu, protož by do strukturální sítě nešli.

Franšízing není o tom, že přijde franšízant a franšízor mu dá recept na úspěch. Ani McDonald´s nemá recept na jednoznačný úspěch. Jsou tací, kteří pohořeli.

Zisk franšízy před zdaněním by podle Radima Štantejského měl dosahovat úrovně platu vyššího středního managementu v bance – tedy přibližně 150 tis. Kč a více. Franšíza se dvěma zaměstnanci by mohla mít náklad cca 100 až 120 tis. Kč. Provozní výnos by se měl pohybovat na úrovni 300 až 400 tis. Kč.

Petr Stuchlík z Fincentra vyzdvihl rizika franšíz. Lidé s franšízou jdou s kůží na trh mnohem víc než lidé ve strukturálním byznysu.

FINfest Profi 2016: Kdo si pořizuje franšízu banky

Videozáznam byl pořízen v průběhu panelové diskuse na konferenci FINfest Profi 2016 dne 30. 11. 2016.

Téma panelové diskuse: “Poradenství ve znamení franšíz a integrace s realitami. Móda nebo trend?“

Diskutující:

  • moderátor diskuse: Martin Viktora – zakladatel Poradci-sobě.cz
  • Petr Stuchlík – generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fincentrum
  • Petr Borkovec – předseda představenstva a Partner ve společnosti Partners
  • Radim Štantejský – regionální ředitel a projektový manažer ve společnosti Broker Consulting
  • Tomáš Tichota – ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.