Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Trhy příznivě reagují na větší šancepro setrvání Británie v EU

Investice 23.06.2016 | 18:43 1 Komentář

Koruna proti euru dnes odpoledne posílila o 3 haléře. Následovala tak vývoj na globálních trzích, kde převážila očekávání, že Velká Británie setrvá v EU. Referendum sice stále probíhá a volební místnosti se uzavřou až v jedenáct hodin večer středoevropského letního času, poslední průzkumy ale naznačují poměrně výraznou převahu zastánců členství Spojeného království v unii.

osiluje tak euro vůči dolaru (o více než dvě třetiny procenta), dobře se daří regionálním měnám i vůči evropské měně, libra proti dolaru je také mírně silnější hlavně díky výraznému pohybu už během dnešního brzkého rána. Rostou i výnosy málo rizikových dluhopisů v západní Evropě a v USA.

První dílčí výsledky začnou z Británie chodit po půlnoci, přičemž největší počet okrsků bude sečten zřejmě mezi třetí a pátou hodinou ráno našeho času. Oficiální výsledky by měly být zveřejněny později ráno. Pokud se potvrdí scénář setrvání Británie v EU, nebude už tržní reakce příliš významná. Šok v podobě Brexitu by ale měl na trhy ještě o to větší dopad. V takovém případě očekáváme oslabení koruny vůči euru maximálně na 27,25/28 CZK/EUR.

MAREK DŘÍMAL, KOMERČNÍ BANKA

Jeden komentář: “Trhy příznivě reagují na větší šancepro setrvání Británie v EU”

  1. Gauner napsal:

    Jen provokatéři, zloději, podvodníci a násilníci budou mít jinou strategií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.