CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

15. 10. 2014

0 komentářů

Terminál mPOS od ČSOB a Ery míří k řemeslníkům, trhovcům i taxikářům

 


 

„Poslední dostupná data ukazují, že došlo na českém trhu k nárůstu počtu transakcí kartou u obchodníků o 23 %, z hlediska objemu transakce u obchodníků vzrostly meziročně o čtvrtinu*. Věříme, že díky mobilnímu platebnímu terminálu, který umožňuje akceptovat platební karty i v místech, kde to nebylo dříve možné a kde dominovala výhradně hotovost, dojde ještě k většímu zájmu o placení kartou. Lidé tak budou moct za provedenou práci zaplatit přímo řemeslníkovi či prodejci na trhu,“ vysvětluje Roland Katona, manažer útvaru Akceptace karet ČSOB a Ery. „Začali jsme také spolupracovat s taxislužbami, což přijde vhod například zákazníkům, kteří jinak při nedostatku hotovosti musí hledat bankomat, aby se vůbec dostali domů,“ dodává Roland Katona.

Průměrná částka, kterou mPOS přijme, se pohybuje okolo 600 korun. Rekordní částka zaplacená zákazníkem za provedené služby činí 23 690 korun. Jeden podnikatel provedl prostřednictvím terminálu mPOS více než 700 transakcí za měsíc a rekordní měsíční obrat na jednom terminálu byl zaznamenán v hodnotě 108 tisíc korun. Pro poskytnutí tohoto terminálu je nutné mít pouze chytrý mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android od verze 4 či iOS verze 7 a vyšší, datové připojení, podnikatelský účet vedený u ČSOB či Ery a službu aktivně využívat.

Pro živnostníky, kteří nemají podnikatelský účet u ČSOB nebo Ery, připravil ve spolupráci s oběma bankami obdobné řešení operátor O2. „Službu jsme nazvali „Chytrá platba“ a zájemci z řad drobných podnikatelů si ji mohou pořídit online nebo u svého obchodního zástupce. Nemusí být přitom zákazníky našich mobilních služeb,“ říká Josef Puczok, který je ve společnosti O2 Czech Republic odpovědný za vývoj produktu Chytrá platba. 

Mobilní terminál mPOS je zařízení pro akceptaci platebních karet MasterCard a Visa komunikující s chytrým mobilním telefonem či tabletem prostřednictvím technologie bluetooth. Terminál akceptuje kromě standardních čipových a magnetických karet také bezkontaktní platby včetně plateb mobilními telefony s technologií NFC. Služba vznikla ve spolupráci se společností O2 a za partnerské podpory Ingenico, Monet+, MasterCard a Visa. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *