CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

02. 06. 2017

0 komentářů

Subjekty:

V Taxi Praha se od června díky Mastercard platí digitálně

 

Ve vozech Taxi Praha je možné od června díky spolupráci se společností Mastercard® platit i digitálně.  Rozšíření bezhotovostního placení umožnilo spuštění bezpečné a pohodlné digitální služby Masterpass™ by Mastercard®. Ve vozech taxislužby má tento jedinečný platební systém evropskou premiéru. 

Do konce letošního roku by mělo být systémem pro bezhotovostní digitální placení vybaveno celkem 400 aut Taxi Praha. Polovina z nich bude exkluzivně jezdit na Letiště Václava Havla, druhá část bude nabízet služby v centru metropole. Platit se bude buď pomocí platební karty nebo přímo z mobilní aplikace načtením QR kódu.

Nové řešení je unikátní v tom, že zákazník Taxi Praha po celou dobu jízdy může průběžně na tabletu sledovat cenu, rychlost, ujetou vzdálenost a čas, cenový tarif jízdy, ale zároveň si na dotykovém displeji může volit dynamické body zájmu. Turistovi směřujícímu z letiště do Prahy se na mapě oblasti, kterou taxi projíždí, zobrazí dle jeho preferencí například restaurace, bary, kluby nebo muzea. Umožní to systém inmedia.taxi vyvinutý firmou MH System ve spolupráci s Mastercard, Torola Design a Prague City Tourism.

„Rozhodnutí Taxi Praha využít nově vyvinuté revoluční platební i informační řešení koresponduje se snahou naší profesně etablované společnosti poskytovat zákazníkům nejmodernější a technologicky inovativní služby,“ uvedl David Franc, jednatel společnosti Taxi Praha.

„Nové platební řešení Taxi Praha přináší cestujícím příjemný komfort. Cestující si na tabletu během pár vteřin sám zvolí způsob platby, který mu vyhovuje, včetně možnosti ohodnotit řidiče a dát mu spropitné, pokud byl s jízdou spokojen. Při platbě kartou má platební terminál přímo před sebou a platební kartu tak nemusí dát z ruky, což zvyšuje také jeho bezpečnost,“ doplnil Martin Dolejš, šéf obchodu a rozvoje Mastercard.

REKLAMA

Masterpass je globální platební služba, která vám umožňuje bezpečně a v pohodlí platit prostřednictvím mobilní peněženky Masterpass™ AT CZ SK nejen online na webu, ale i v kamenných prodejnách, a od dnešního dne také ve vozidlech taxislužby Taxi Praha,“ uvedl Richard Walitza, viceprezident pro mobilní platby a inovace společnosti Mastercard.

V současné době je služba Masterpass dostupná k platbám online či prostřednictvím aplikací u 4500 spolupracujících obchodníků v České republice v řadě oblastí služeb. Pomocí Masterpass je možné platit za dopravu, palivo, vstupenky, dobíjení mobilu, parkování, potraviny a občerstvení apod. Celosvětově je k dispozici přes 340 000 obchodníků v 34 zemích světa. V systému je možné registrovat karty Mastercard, Maestro i Visa a transakce se zpracovávají online 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *