Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Swiss Life Select přináší na český trh investiční strategie BlackRock složené z ETF a zajištěné do české koruny

Swiss Life Select Česká republika, součást švýcarského finančního holdingu, přináší na český trh unikátní investiční produkt. S novinkou nazvanou ETF Constellation nabízí Swiss Life Select ve spolupráci se světovou jedničkou ve správě aktiv, investiční společností Black Rock, možnost investovat do volitelných aktivně řízených investičních strategií složených z fondů ETF iShares. Měnové zajištění do české koruny poskytuje domácí společnost Colosseum a.s., která je zároveň poskytovatelem investiční služby obhospodařování majetku této investiční strategie. Společnost Swiss Life Select očekává, že do konce roku neinstitucionální klienti zainvestují do produktu ETF Constellation minimálně 1 miliardu korun.

„V Česku, stejně jako na celém světě, výrazně stoupá popularita nízkonákladových investičních fondů, takzvaných Exchange-Traded Funds (ETF). Největším správcem těchto fondů na světě je společnost BlackRock pod značkou iShares. My jako první na trhu nabízíme našim klientům možnost investovat do aktivně řízených strategií složených výhradně z těchto nízkonákladových iShares fondů zajištěných do české koruny,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select v České republice.

Jednotlivé strategie ETF Constellation se liší rizikovým portfoliem a výnosovým potenciálem, od konzervativní strategie Virgo, přes Gemini, vyváženou Libra, dále Sagittarius a až po dynamickou strategii Taurus. Každá ze strategií je složená z diversifikovaného portfolia více než desítky ETF iShares, rodiny ETF fondů z dílny BlackRock. Jedná se především o fondy zaměřené na dluhopisy a akcie společností z vyspělých zemí, doplněné o ETF investující do akcií společností z rozvíjejících se zemí a alternativních investic jako jsou nemovitosti a komodity.

ETF Constellation cílí na klienty, kteří nechávají svoje peníze spát na bankovních vkladech. Investice klientů se budou pohybovat v částkách od 0,5 mil. Kč výše. Očekávaný výnos v pětiletém horizontu je závislý na strategii a pohybuje se od 3,45% p. a. u strategie Virgo až po 6,21% p. a. u strategie Taurus.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.