Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Svíčky, prskavky a ohňostroje mohou zničit sváteční atmosféru i byt

Oslavy Vánoc a příchodu nového roku se tradičně neobejdou bez svíček, prskavek a zábavní pyrotechniky.  Při neopatrné manipulaci s pyroefekty nebo otevřeným ohněm se však sváteční atmosféra může rázem proměnit v noční můru. S případnými vzniklými škodami pomůže pojištění domácnosti od Slavia pojišťovny, které můžete sjednat rychle a pohodlně online

Pozor na svíčky a prskavky na vánočním stromečku

Jednou z typických událostí, která může mít za následek třeba i zničení celého rodinného domu může být například nedostatečná opatrnost při zapalování svíček, prskavek a jiná manipulace s otevřeným ohněm v domácnosti,“ říká produktový ředitel Slavia pojišťovny Ladislav Bělina.

Zároveň by si každý měl dávat pozor na elektrická osvětlení a výzdobu bez homologace. Iluminační ozdoby a jiná elektrická zařízení bez ověření vlastností a přípustnosti jejich použití jsou sice cenově dostupná, často ale dochází k jejich technickému selhání, které může v domácnosti způsobit škody za statisíce.

Podle statistik Hasičského záchranného sboru České republiky v období od 24. prosince 2018 do 30. prosince 2018 vzniklo v ČR 347 požárů s celkovou předběžnou škodou 29,0 mil. Kč. Při těchto požárech byla 1 osoba usmrcena a 47 osob zraněno. Při zásazích bylo evakuováno nebo bezprostředně zachráněno 603 osob, zároveň byli 2 hasiči zraněni. Vzniklo 9 požárů se škodou 1 000 000 Kč a vyšší.

 Rizika manipulace se zábavní pyrotechnikou

Zábavní pyrotechnika patří nedomyslitelně k oslavě konce roku, ale stejně tak ke škodám na zdraví i majetku. Pro snížení rizika jejího používání a předcházení škodám je ale potřeba dodržovat tyto základní bezpečnostní zásady:

  1. Pečlivě vybírejte, kde budete zábavní pyrotechniku nakupovat – dejte přednost kamenným obchodům nebo zavedeným online prodejcům.
  2. Kupujte pouze výrobky s certifikační značkou CE.
  3. Postupujte podle návodu a nepodceňujte bezpečnostní pokyny výrobce pro manipulaci s pyrotechnikou.
  4. Před samotným odpálením si řádně rozmyslete umístění pyrotechniky, zejména s ohledem na předpokládaný směr letu raket a výškových efektů a poblíž stojících objektů (stromy, obydlí, stojící osoby apod.).

Sjednejte si pojištění domácnosti on-line

Na portálu Slavia pojišťovny lze snadno a rychle sjednat pojištění domácnosti, které může v případě výše uvedených škod, požáru, jiného poškození bytu, domu nebo jeho zařízení zamezit nepříjemnému vstupu do nového roku. „Stačí specifikovat nemovitost, vybrat konkrétní z navržených řešení a uhradit pojistné online platbou. Otevřeno je tedy vlastně pořád, i mezi svátky,“ říká Ladislav Bělina.

Podrobné informace o možnostech a variantách pojištění domácností a informace o dalších produktech Slavia pojišťovny naleznete na  www.slavia-pojistovna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.