CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

18. 06. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Světové trhy sužují obavy z prohloubení hrozící obchodní války mezi USA a Čínou

 

Evropské trhy ukončují první obchodní den tohoto týdne ve ztrátách. Následují tak vývoj po celém světě, kdy stoupá nervozita na trzích ze zhoršující se situace mezi USA a Čínou v oblasti dovozních cel. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 0,9 %. Nedaří se téměř všem sektorům, když se jejich ztráty pohybují v rozmezí 0,7 až 1,3 %. Nejhůře je na tom odvětví utilit. Na opačné straně se nachází pouze energetické společnosti, které jako jediné dnes obhájily zisky, a to ve výši 0,5 %. 

Americké trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Index S&P 500 ztrácí 0,6 %, Dow Jones odepisuje 0,9 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 0,4 %. Nejztrátovější jsou od začátku obchodování telekomunikační firmy (-1,6 %) následované výrobci nezbytného zboží (-1,4 %). Stejně jako v Evropě, i zde se nejlépe vede energetickým společnostem (+1 %).

Pražská burza dnes oslabila o 0,7 %. Největšími propadlíky jsou technologický Avast (-1,5 %), bankovní skupina Erste Group (-1,4 %) a nápojářská Kofola (-1,4 %). Zisky dnes obhájili pouze Philip Morris (+0,7 %) a operátor O2 (+0,6 %). Avast je od dnešního dne součástí hlavního indexu PX pražské burzy. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,2 mld. CZK, což je hluboce pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Předvčerejšek dal za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.