CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

06. 05. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Strukturované a zajištěné fondy rostou

 


 

„Strukturované fondy umožňují investorům vysoký podíl na růstu akcií, který se v dlouhém horizontu pohybuje okolo 8 % ročně. V delším horizontu může tento dodatečný výnos ve srovnání se spořicími účty představovat výrazné přilepšení k rodinnému rozpočtu. Například při investici 200 000 korun může výnos 5 % ročně přinést za 10 let o 105 tisíc korun více ve srovnání s depozitem úročeným 1 % ročně. Když se akciovým trhům nedaří, tak strukturované fondy chrání investory plně nebo částečně před případným poklesem,“ vysvětluje výhody strukturovaných fondů Václav Lepič, produktový manažer společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB Vitálních firem 1 je strukturovaný fond, jehož výnos je vázán na vývoj koše 30 akcií společností, které uplatňují politiku zpětného odkupu akcií. Výběr koše je založen na široké sektorové diverzifikaci a investor se plně podílí na růstu cen koše akcií. V případě, že konečná hodnota koše akcií tohoto fondu poklesne o méně než 25 % oproti počáteční hodnotě, je při splatnosti vyplacena původně investovaná částka.

Podkladový fond životního pojištění Maximal Invest – ČSOB Evropský lookback 1 patří k zajištěným fondům v českých korunách s jistotou návratnosti vložené investice při splatnosti za 5 let a 7 měsíců. Maximálně investor může získat až 55 % ze zhodnocení koše akcií.

ČSOB Světový lookback 3 je zajištěný fond se splatností 5 let a 7 měsíců, který investuje do koše se 30 akciemi s pozitivním výhledem. Při splatnosti fond vyplatí 100 % původní investice plus 70 % růstu koše podkladových akcií, přičemž jako počátek se počítá nejnižší hodnota koše akcií za prvních 6 měsíců od vzniku fondu.

Retailové produkty s nejvyšším ročním výnosem od vzniku:

clipboard01_1

Informace uvedené v tiskové zprávě nepředstavují nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka může být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Podrobné informace o fondech naleznete na stránkách www.csob.cz, případně u bankéřů na pobočkách ČSOB.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *