CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

17. 03. 2022

0 komentářů

Společnost SG Equipment Finance financovala rekordní objem běžných i zelených investic

 

Společnost SG Equipment Finance (SGEF) v loňském roce financovala v Čechách a na Slovensku investice v objemu 14,9 miliardy korun, což je zdaleka nejvíce v její historii. Rekordní výše dosáhlo i zelené financování – 1,9 miliardy korun. Nejvyšší v historii SGEFu byla i podpora neziskových organizací, která dosáhla půl milionu korun. 

Čísla, kterými SGEF uzavřel loňský rok, potvrzují jeho přední pozici mezi nebankovními finančními společnostmi. Objem financování vzrostl oproti roku 2020 o pětinu na bezmála 15 miliard korun, tržní podíl společnost udržela na úrovni 21 %.

„Ke skvělému výsledku přispěly všechny segmenty, ve kterých podnikáme. Zvlášť jsme posílili v zemědělství, kde jsme se poprvé přehoupli přes miliardu na 1,3 miliardy korun poskytnutého financování, což je o třetinu více než v roce 2020. Pozici jasné jedničky jsme potvrdili ve stavebnictví s tržním podílem 36 % a v železniční a letecké dopravě s podílem 31 %,“ uvádí Reinhold Knödl, generální ředitel SG Equipment Finance v České a Slovenské republice.

ESG

Objem zeleného financování přesáhl 1,9 miliardy korun. Oproti roku 2020 se jedná o více než 100% nárůst, po odečtení dvou velkých jednorázových obchodů je to 73% nárůst. Neziskovému sektoru SGEF věnoval půl milionu korun. 420 tisíc korun získala Nadace Jistota na obnovu tornádem zasažené jižní Moravy a pro ostravskou ZOO. Další peníze společnost věnovala různým nadacím díky aktivitám svých zaměstnanců.

REKLAMA

Nový produkt – Fotovoltaika za korunu

SGEF, KB a ČEZ ESCO v roce 2021 společně představili novinku – Fotovoltaika za korunu, která firmám a obcím usnadňuje pořízení střešní fotovoltaické elektrárny. SGEF financuje řešení, které naprojektuje ČEZ ESCO, výhodou pro klienta je nulová vstupní investice, minimální administrativa, žádné starosti s provozem elektrárny a finanční úspory.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022