Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Společnost Genesis Capital připravuje vznik nového fondu s cílovou velikostí 40 miliónů euro

Investice 25.05.2018 | 10:32 0 Komentářů

Genesis Capital, jedna z největších firem z oboru rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, připravuje vznik nového fondu Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) zaměřeného na menší firmy v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu.  Založením fondu vstupuje Genesis Capital do segmentu na trhu, kde je dosud nabídka private equity financování omezená. GGEF I bude mít nezávislou vlastnickou strukturu a samostatný tým složený ze tří zkušených manažerů Jiřího Beneše, Marka Hoščálka a Radima Jaska. Fond má cílovou velikost 40 miliónů euro. První uzavření fondu je naplánováno na přelom roku 2018 a 2019.

„Fond bude investovat do zavedených firem s významným růstovým potenciálem v České republice a na Slovensku, které plánují například rozšiřování výrobních kapacit, mezinárodní expanzi nebo investice do inovací. V tomto segmentu podniků vidíme na trhu řadu příležitostí, a proto jsme se rozhodli podpořit projekt nového samostatného fondu,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital. „Fond bude v rámci struktury Genesis Capital fungovat samostatně, využívat bude náš back office a know-how. Investiční činnost fondu povedou tři uznávaní odborníci, kteří za sebou mají bohaté a úspěšné portfolio transakcí v oblasti private equity a venture kapitálu,“ doplňuje Jan Tauber.

„Založení a rozvoj nového fondu je pro nás velkou profesní příležitostí. Jsme přesvědčeni, že na trhu je celá řada firem se zkušeným managementem, které mají ambici dále rozvíjet své podnikatelské aktivity. Je zde velké množství rostoucích společností aktivních v inovativních oborech, které dokáží efektivně využít rozvojový kapitál. Zároveň vidíme mnoho rodinných firem, které řeší téma nástupnictví původních zakladatelů,“ komentuje strategii fondu ředitel GGEF I Jiří Beneš.“ „Ve srovnání s aktuálním fondem GPEF III bude nový fond GGEF I zaměřen na investice do jiného segmentu firem. Bude cílit na menší perspektivní firmy s tržbami do 15 miliónů euro a hodnotou EBITDA do 2 miliónů euro,“ vysvětluje Jiří Beneš.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.