Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Současná jednání o Opencard neovlivní provoz ani uživatele

Investice 28.07.2014 | 14:17 0 Komentářů

Společnost eMoneyServices (EMS) je nadále připravena zajišťovat technickou podporu Opencard bez ohledu na průběh stávajících jednání s hlavním městem a dopravním podnikem. Cílem tohoto kroku je zajistit adekvátní podmínky pro nalezení systémového řešení stávající situace. (Tisková zpráva: EMONEY GROUP) 

Jak vyplývá z materiálu zastupitelstva (Z-2699), sytém Opencard může fungovat v plném rozsahu a bez výpadků pouze s řádnou podporou EMS.

„Je důležité, aby jakákoliv rozhodnutí o Opencard nebyla unáhlená. Chceme proto vytvořit podmínky nejen pro pokračování jednání, ale zejména pro nalezení konstruktivního a komplexního řešení stávajícího stavu. Veřejná diskuse o nahrazení Opencard jinými systémy by se podle našeho názoru měla opírat o hmatatelná fakta a nebýt zatížena umělým dojmem krizové situace s Opencard,“ uvedl mluvčí EMONEY GROUP Martin Opatrný. 

Je evidentní, že existují jednotlivci a firmy, kteří pochopili současnou situaci s Opencard jako příležitost k prosazení svých vlastních „krizových“ řešení a hlavně obchodních zájmů. Tyto cesty však budou výhodné pouze pro ně, nikoliv pro Opencard, její uživatele a hlavní město Prahu. V souvislosti s diskutovanými variantami musíme opakovaně zdůraznit, že systém Opencard po technické stránce prokazatelně funguje bez jakýchkoli problémů. Dlouhodobě je navíc připraven i jeho rozvoj a zároveň jak Praha, tak EMS vzájemně deklarují snahu nalézt řešení.

Účelově vytvářená „krize“ může přinést pouze nestandardní, nebezpečná a pro město nevýhodná řešení, která budou velmi pravděpodobně v rozporu s předchozími rozhodnutími Rady a Zastupitelstva hlavního města Prahy. Představitele obou orgánů jsme o těchto pochybnostech informovali otevřeným dopisem letos v červnu.

EMS je i nadále připravena pokračovat v řešení všech sporných bodů. Očekává ovšem hmatatelné výsledky, které dosavadní jednání zatím nepřinesla. Smlouvy na podporu Opencard vypršely na straně HMP letos v dubnu. Poté EMS předložila hlavnímu městu nabídku jak na prodej Opencard, kterou si od EMS metropole vyžádala, a také nabídku na zajištění všech služeb Opencard. Ty využívá 11% celé České republiky. Po více než třech měsících diskusí bohužel nedošlo ve věci Opencard k žádnému významnému posunu.

Nabídka na odprodej Opencard je podle názoru znalců v oboru pro Prahu ekonomicky výhodnější než budování nového systému. To platí i o modelu, který počítá se zapojením soukromých investorů (tzv. PPP projekt). Nabídka na odprodej Opencard by navíc metropoli zbavila nutnosti Opencard do budoucna financovat a také tolik diskutované závislosti na dodavateli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.