Pondělí 06. dubna. Svátek má Vendula.

Skupina Pioneer Investments ve třetím čtvrtletí celosvětově dosáhla čistých prodejů ve výši 3,1 miliardy eur a spravuje 217 miliard eur

Investiční skupina Pioneer Investments za prvních devět měsíců roku 2015 vykázala celosvětově významný příliv prostředků ve výši 13,8 mld. eur. V meziročním srovnání se jedná o 45% nárůst. Ve 3. čtvrtletí 2015 skupina zaznamenala čisté prodeje ve výši 3,1 mld. eur, čímž potvrdila svou pozici předního globálního správce aktiv. Objem spravovaných aktiv se k 30. září 2015 meziročně zvýšil o 11 % na 217 mld. eur. V srpnu se skupina navíc mohla pochlubit nejvyššími přítoky ze všech otevřených podílových fondů v Evropě. 

Globální správce aktiv Pioneer Investments celosvětově navázal na dobré výsledky prvních dvou čtvrtletí roku 2015 a ve třetím zaznamenal čisté výnosy ve výši 3,1 mld. eur. Podle zprávy ratingové agentury Morningstar o podílových fondech se skupina ke konci srpna v meziročním vyjádření umístila na 7. místě v Evropě a na 14. místě celosvětově, co se týče přílivu finančních prostředků. Globální aktiva pod správou Pioneer Investments se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o 11 % na 217 miliard eur.

„Skutečnost, že jsme si udrželi čelní pozici, svědčí o stabilních investičních procesech a správně diverzifikovaných obchodních aktivitách. Během období zvýšené tržní volatility jsme se snažili chránit portfolia klientů obezřetným řízením rizik a disciplinovaným přístupem k výzkumu a tvorbě portfolia,“ říká Giordano Lombardo, CEO a CIO skupiny Pioneer Investments, a dodává: „Ve stávajícím tržním prostředí investoři stále častěji hledají řešení zaměřená na výsledek, včetně strategií diverzifikovaných příjmů a tzv. neutrálních strategií, jejichž cílem je dosáhnout pozitivního výsledku bez ohledu na vývoj trhu. Nadále zaznamenáváme silný příliv prostředků a rostoucí poptávku ze strany retailových i institucionálních investorů, kteří mají zájem o multi-asset strategie založené na široké diverzifikaci aktiv, strategie zaměřené na generování příjmu a likvidní alternativní strategie.”

V České republice, ale i na Slovensku investiční skupina v letošním roce slaví úspěch s dividendovými fondy typu target income, které tuzemským investorům opakovaně nabízejí atraktivní dividendový výnos. Například fond Pioneer Funds – Global Multi-Asset Target Income vyplatil za první tři kvartály v české i eurové třídě v souhrnu tříprocentní dividendu a Pioneer Funds – Global Equity Target Income pak dokonce 5,8 % v eurové a 5,4 % v dolarové třídě (viz tabulka níže).

„Na začátku listopadu jsme na český trh uvedli měnově zajištěnou korunovou třídu lucemburského fondu Pioneer Funds – Absolute Return Multi-Strategy, jehož cílem je generovat kladné zhodnocení bez ohledu na tržní podmínky. Díky efektivnímu řízení rizik fond od svého založení nezaznamenal negativní výkonnost na tříletém horizontu,“ představuje novinku Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Cílovaný roční hrubý výnos fondu se při aktuální výši úrokových sazeb pohybuje v rozmezí 3,5 % až 4,5 %, avšak pouze s třetinovou volatilitou akciových trhů.“

Pioneer Funds – Absolute Return Multi-Strategy je aktivně řízený fond investující do dluhopisů, akcií, měn, realit a komodit, přičemž důraz je kladen na řízení rizik s cílem minimalizovat poklesy. Jedná se o konzervativní fond, který vyhledává neefektivnosti na trhu ve všech třídách aktiv a všech regionech. Má nízkou korelaci s akciemi i dluhopisy.

Tabulka – Výše vyplacených dividend podílových fondů Pioneer Investments nabízených v ČR:

clipboard0620_1

Poznámka:  Cílovaný výnos může být překonán, nebo naopak nemusí být dosažen a jeho výše není zaručena. Očekávaný cílovaný výnos a výše cílované výplaty dividend třídy A EUR, třídy A USD a třídy A CZK (dle dostupnosti) se mohou lišit. Minulá výkonnost není zárukou ani indikátorem budoucích výsledků. Uvedená hodnota se může výrazně lišit od prognózy (i směrem dolů), a to zejména v období výrazných výkyvů na trhu.  Investice do podílových listů v sobě obsahuje riziko kolísání aktuální hodnoty investované částky a výnosů z ní a není zaručena návratnost původně investované částky.

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.