Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Skončila jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Na dobrou věc půjde celkem 3 522 049 korun

Banky ČSOB 14.07.2017 | 13:28 0 Komentářů

Na konci června byl ukončen výběr finančních příspěvků od individuálních dárců v rámci jarní části letošního programu ČSOB pomáhá regionům. Dohromady přispěli lidé na zlepšení života kolem sebe 1 422 049 korun. Přímo ČSOB navíc rozdělí mezi projekty 2,1 milionu korun na základě jejich úspěšnosti.

Za přihlášenými projekty stojí neziskové či příspěvkové organizace, dobrovolnická sdružení nebo vzdělávací zařízení a jsou zaměřeny na řešení problémů přímo v jednotlivých regionech České republiky. Finanční příspěvky tak poputují na opravu historických památek, podporu lidí s handicapem, péči o opuštěná zvířata, opravy dětských domovů, vybavení hospiců nebo volnočasové aktivity pro děti.

Nejúspěšnějším projektem letošního jarního kola se stala úprava zázemí hospicu CITADELA ve Valašském Meziříčí, za kterou stojí Diakonie Českobratrské církve evangelické. Od jednotlivců získala bezmála 160 tisíc korun, dalších 50 tisíc korun přidá ČSOB. „Cílem našeho projektu je vytvořit pro klienty příjemné inspirativní zázemí, které bude sloužit pro různorodé aktivity. Chceme vybavit prostor hospicu vhodným nábytkem pro uložení pomůcek a v duchu reminiscenční terapie, která klade důraz na navozování vzpomínek, a zútulnit prostor různými předměty, osobními věcmi a fotografiemi. Přáli bychom si, aby se tento prostor stal příjemným místem, ve kterém budou klienti a jejich blízcí mimo jiné rádi trávit společný čas. Všem, kteří se do programu ČSOB pomáhá regionům zapojili a přispěli, tímto chceme velice poděkovat,” říká ředitelka hospicu Květoslava Othová.

Nejvyšší celková částka se letos na jaře vybrala právě ve Zlínském kraji, kde od individuálních dárců přišlo přes 209 tisíc korun, k nimž dalších 150 tisíc korun přidá ČSOB. Podzimní část programu odstartuje přihláškami projektů už na konci letošního léta.

„Naší snahou je, kromě finanční podpory různých projektů, také rozproudění komunitního života v jednotlivých regionech. Chceme, aby se lidé více zajímali o své blízké okolí, a i letos se nám potvrzuje, že občané rádi přispějí na projekt, jehož pozitivní dopad mohou přímo sledovat ve svém okolí. Letos se v jarním kole podařilo vybrat od individuálních dárců přes 1,4 milionu korun a máme tak dobře nakročeno k překonání loňského roku, který byl z hlediska vybraných peněz rekordní,“ říká Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti ČSOB.

Tagy ČSOB regiony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.