Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Sílící důvěra německých podnikatelů žene evropské akcie vzhůru

Investice 25.07.2017 | 20:00 0 Komentářů

Evropským akciím po třech dnech poklesů pomohl k růstu vysoký index důvěry v německý průmysl, který výrazně předčil očekávání trhu a opět posunul historické maximum. Většina sektorů z indexu Stoxx 600, který před koncem obchodování přidává půl procenta, dnes posiluje. Nejlépe se dnes daří zpracovatelům komodit a bankám, jejichž akcie posilují o 2,5 % a 1,8 %. Růst však dominuje napříč všemi sektory i regiony.

Americký index Dow Jones v úvodu obchodování přidává půl procenta v reakci na solidní kvartální výsledky společností Caterpillar a McDonald’s. Růst výnosů vládních dluhopisů pomáhá finančním institucím k 1,5% ziskům a rostoucí cena ropy žene energetické tituly vzhůru o 1,6 %. Zklamání z výsledků Alphabet, mateřské společnosti Googlu, přitěžuje technologickým titulům a drží index Nasdaq na nule.

Pražská burza se dnes připojila k celoevropské euforii a index PX si připsal 0,7 %. Nejlépe se dařilo Erste, jejíž akcie si připsaly 2,3 %. Její rakouská kolegyně, pojišťovna VIG, s 2% ziskem také výrazně napomohla pražskému indexu. Mediální skupina CME dnes vykázala solidní výsledky za druhé čtvrtletí a její akcie si připsaly 2,2 %, když růst ziskovosti předčil očekávání trhu. Od vyšších zisků pražský index brzdily dnes pouze akcie O2, které odevzdaly půl procenta a Unipetrolu se ztrátou 0,8 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.