Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Sdělení USF ČR k údajnému trestnímu oznámení ČNB na jednu ze svých členských společností

Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) zaregistrovala v některých médiích informace o tom, že Česká národní banka (ČNB) údajně podala trestní oznámení na členskou společnost NWD Private Asset Management, a.s. (NWD).

USF si vyžádala od společnosti NWD relevantní vysvětlení s tím, že v současné chvíli neshledala žádné důvody pro zvláštní opatření. USF však bude kauzu důkladně sledovat a se společností NWD byly nastaveny zvláštní reportovací mechanismy. 

Z omezených informací, které má USF k dispozici, se jeví postup ČNB v této věci jako překvapivý. Rovněž považujeme za nutné uvést, že podle dosavadních zjištění nebyla o postupu ČNB ani jeho důvodech informována ani společnost NWD, což s ohledem na jeho medializaci považujeme za nešťastné.

Podle dostupných informací je celá kauza, jejíž je údajné trestní oznámení důsledkem, vyvolána aktivitami společnosti zaměřené na vymáhání škody. Je nejasné, nakolik tato skutečnost ovlivňuje pozadí a motivy chování některých aktérů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.