Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

SAB Finance dvouciferně roste, první pololetí je při zisku 85 milionů korun historicky nejúspěšnějším v historii

Podnikání 16.08.2021 | 11:29 0 Komentářů

Společnost SAB Finance a.s. je lídr trhu v oblasti devizových obchodů v České republice. Za první pololetí roku 2021 dosáhla zisku před zdaněním ve výši 85 milionů korun, což je nárůst o téměř 18 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020. O pololetní výplatě dividendy akcionářům se rozhodne 3. září 2021 na valné hromadě společnosti. Výplata dividendy po schválení proběhne ještě v průběhu září letošního roku.

Pandemie koronaviru a nejistý ekonomický vývoj ovlivnili výrazně rostoucí zájem ze strany klientů o měnový forward, platební nástroj pro zajištění měny za předem dohodnutý kurz k předem stanovenému datu. V SAB Finance byl za první pololetí roku průměrný denní forwardový výnos meziročně vyšší o 141 %, podíl forwardových výnosů na celkových výnosech vzrostl meziročně o více než 100 % a počet forwardových obchodů vykazuje meziroční nárůst o 234 %. Zajímavé je i srovnání průměrného denního forwardového obratu, který byl v prvním pololetí o 71 % vyšší než v roce 2020 a dokonce o 444 % vyšší než v roce 2019.

Jsme teď o hodně blíž klientům, můžeme eliminovat poplatky a ještě více zrychlit platební styk. Naší prioritou je podpora a pomoc klientům při jejich podnikání a těší mě, že každý den se našim obchodníkům daří získávat nové věrné klienty. Po úspěšném spuštění inovativní fintech platformy ProStream® během prvního pololetí pokračujeme v dalším rozvoji a zisk před zdaněním za rok 2021 je plánován ve výši 168 milionů korun,“ uvádí zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.