Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

RRTV schválila prodej Expresradia a rádia Classic FM, strategickým poradcem nově Jiří Besser

Společnost Voice of Prague, s.r.o. se od února stane majitelem známých pražských rádií Classic FM a Expresradio. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) včera totiž schválila převod 100 % obchodních podílů ve společnostech, které drží licence k vysílání obou rádií (RKR s.r.o. a 4S PRODUCTION, a.s.) na společnost Voice of Prague. Za novým vlastníkem rádií stojí Petr Stuchlík, spoluzakladatel finančně-poradenské společnosti Fincentrum. Po prodeji mediálního domu MAFRA se tak německá Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft mbH (RBVG) – prodejce rádií –  zbavila veškerých aktivit v České republice.

Zájmy vlastníka Voice of Prague zastupuje jako statutární zástupce a šéf rádií David Šimoník, výkonným ředitelem obou rádií zůstává Pierre Beneš. Nový vlastník deklaroval již při oznámení zájmu o akvizici, že v tuto chvíli nehodlá zásadně měnit strategii směřování rádií. „Obě rádia mají zajímavý rozvojový potenciál na důležitém posluchačském trhu v Praze. Jak Classicu, tak i Expresu chybí výraznější marketing a tváře, obě stanice si zaslouží také investice do techniky i do nových technologií a cest, jak se dostávat k posluchačům,“ uvedl za Voice of Prague David Šimoník.

Classic FM i Expresradio staví na dobré značce, stabilní skupině posluchačů a kvalitním týmu lidí, kteří se o jejich vysílání starají. Významný nárůst obratu v uplynulých měsících před akvizicí je pro nás silným důvodem pro to, abychom i nadále na tento tým spoléhali,“ dodává David Šimoník.

V rámci snahy o maximální využití potenciálu obou rádií přesto lze očekávat změny. Nový vlastník plánuje využít synergií v rámci svých stávajících projektů, ale i nadále posilovat tým expertů zajišťujících dlouhodobý rozvoj obou stanic. První personální posilou se proto stane bývalý ministr kultury Jiří Besser. „Je mi velkou ctí, že Jiří Besser přijal naší nabídku a ujme se pozice poradce pro strategický rozvoj rádia Classic FM. Je to bývalý ministr kultury, jehož manažerské angažmá je považováno odbornými kulturními kruhy za velice úspěšné,“ říká David Šimoník. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.