Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

RoklenFx klientům směnil už přes dvě miliardy korun. Nově umí zajistit kurz

Investice 20.09.2016 | 16:05 0 Komentářů

Online devizová směnárna RoklenFx překročila dvě směněné miliardy korun. Klientům vypořádala přes čtyři tisíce transakcí, jejichž průměrný objem tak dosahuje zhruba půl milionu korun. RoklenFx nabízí výhodnou směnu měn a platbu za transparentních podmínek s kurzovou marží od 0,06 % do 0,18 %, zcela nově pak možnost zajištění proti budoucím výkyvům kurzu. 

Jak současný vývoj RoklenFx u příležitosti překonání důležitého milníku hodnotí Radim Krejčí, Managing Director Roklenu?

Předně velmi děkuji klientům za důvěru, kterou nám vyjádřili. Zaznamenáváme výrazný nárůst klientů. Podařilo se nám vylepšit aplikaci, která nyní umožňuje přidávání nových příjemců plateb online. Celý proces směny peněz a uskutečnění platby nyní může proběhnout kompletně bez podpory dealingu, každý klient si může vybrat, co je jemu příjemnější. Nově jsme spustili nabídku zajištění proti kurzovému riziku, kde je telefonický dealing důležitý.

Co v oblasti zajištění proti kurzovým výkyvům nabízíte a koho službou chcete oslovit? 

Možností zajistit se proti kurzovým výkyvům nabízíme několik. Při prvním kontaktu chceme klientům hlavně poradit. Ne všechny zajišťovací instrumenty, které nabízejí například banky, jsou pro klienta vhodné. Upřímně, někdy klientům poradíme, že v jejich případě vůbec není třeba se zajišťovat – například proto, že náklady by byly vyšší, než případná pozitiva transakce. Služba je určena primárně pro firmy a podnikatele.

Pro zajištění využíváme především devizové forwardy. Takzvané forwardové obchody jsou nyní dost aktuální s ohledem na spekulace na blížící se ukončení závazku ČNB, která zatím udržuje korunu nad 27,00 k euru. Stejně tak ale může být zajímavé zajistit se například proti rozkolísanosti britské libry v důsledku referenda o brexitu, nebo, v souvislosti amerických prezidentských voleb, zajištění amerického dolaru.

Pokud se podíváme na vývoj EURCZK forwardové křivky v čase, je vidět, jak se v průběhu prázdnin očekávání ohledně vývoje kurzu koruny k euru výrazně změnilo. Kotovaná forwardová křivka je negativně skloněná, což odráží očekávání investorů ve smyslu posílení koruny. Například roční forwardový kurz od července posílil o 20 haléřů. Z křivky lze také třeba vyčíst, že zajišťovat korunu k euru dnes na období kratší než tři měsíce nedává mnoho smyslu. Přesto jsou 3M rolling forwards aktuálně nejoblíbenějším nástrojem finančních profesionálů. To je jeden z příkladů, proč doporučuji konzultovat strategii s naším specialistou na dealingu.

Změnila či změní se nějak nabídka pro klienty? Skončil slib, který platil do července.

Všem klientům registrovaným do 31. července jsme slíbili na rok pevnou kurzovou marži 0,08 %, což platí. Klientům, kteří k nám přišli po tomto datu, provádíme směnu i nadále transparentně s kurzovou marží 0,06 až 0,18 %, pevně závislou na objemu obchodu. Jedním obchodem se ale můžete dostat do výhodnějšího pásma, které potom držíme i pro všechny další, byť menší směněné částky. Pracujeme neustále na vylepšování naší aplikace, takže klienti se mohou těšit například na limitní pokyny, SMS kurzové alerty, přívětivější uživatelské prostředí. Hlavně ale zdokonalujeme systém tak, aby zahraniční platby byly ještě rychlejší.

Tisková zpráva RoklenFx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.