Středa 22. září. Svátek má Darina.

Rok 2016 pro ČSOB: Přinášíme inovace do každodenního života našich klientů. Růst obchodních objemů a vynikající kvalita úvěrů

Banky ČSOB 09.02.2017 | 18:03 0 Komentářů

Čistý zisk skupiny za rok 2016 vzrostl meziročně o osm procent na 15,1 miliard korun.

Objem úvěrů vzrostl na 618 miliard korun*, meziročně o šest procent více při zachování vynikající kvality úvěrů. Objem vkladů se zvýšil na 752 miliard korun*, meziročně o sedm procent více. Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 191 miliard korun, což představuje čtyřprocentní nárůst. Provozní výnosy vzrostly meziročně o pět procent na 34,0 miliard korun. Provozní náklady zůstaly meziročně stabilní ve výši 15,7 miliard korun. Aplikace ČSOB NaNákupy nabídla uživatelům jako první v České republice NFC platby. Pro větší pohodlí klientů poskytuje ČSOB bezpapírovou obsluhu na všech pobočkách a spustila novou službu ČSOB Premium, která nabízí individuální péči bonitním klientům. ČSOB byla oceněna Hospodářskými novinami a společnostmi Visa Europe a MasterCard jako nejlepší bankovní inovátor v České republice. Časopis Global Finance zvolil ČSOB Nejlepší bankou v České republice pro rok 2016. ČSOB Privátní bankovnictví obdrželo titul Nejlepší privátní banka v České republice pro rok 2016 od časopisu Euromoney a The Banker/PWM

„Nízká inflace, nezaměstnanost i úrokové sazby v roce 2016 kontrastují s vysokými očekáváními klientů, vyšší konkurencí a regulačními požadavky. To jsou jen některé z výzev, se kterými jsme se museli vypořádat. I přesto jsme splnili náš slib přinášet klientům lepší zážitky. Rok 2017 nebude jednodušší, ale jsme plní energie a nápadů. Vidíme více příležitostí pro rozvoj jedinečného modelu bankopojištění a díky inovacím a zjednodušování jsme referencí na českém trhu v klientském zážitku,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

„I v přetrvávajícím prostředí nízkých úrokových sazeb vykázala ČSOB v roce 2016 vynikající finanční výkon. Během roku jsme tvrdě pracovali na tom, abychom našim klientům zajistili ty nejlepší služby, zvýšili obchodní objemy a zachovali si vynikající kvalitu úvěrů. Udrželi jsme stabilní náklady, což nám umožnilo pokračovat v investicích, které klientům přinášejí lepší zážitek. Zisk jsme zvýšili o 8 %, částečně také díky prodeji našeho podílu ve společnosti VISA Europe,” dodal Jiří Vévoda, finanční ředitel ČSOB.

Silný růst obchodních objemů, vynikající kvalita úvěrů a stabilní náklady byly vykompenzovány klesající marží a nižšími výnosy z poplatků a provizí. Čistý zisk meziročně vzrostl, podpořen jednorázovým výnosem z prodeje podílu ve společnosti VISA Europe. Úvěrové portfolio se zvýšilo. Za jeho růstem stál pokračující růst hypoték a zrychlující spotřebitelské financování. Navzdory růstu obchodních objemů si ČSOB nadále udržuje vysokou kvalitu úvěrového portfolia s ukazatelem podílu úvěrů v selhání pod 3 procenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.