CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

03. 08. 2022

0 komentářů

REICO ČS LONG LEASE kupuje centrum na výrobu spotřebitelských baterií v Polsku

 

REICO ČS LONG LEASE, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, a.s., kupuje centrum na výrobu spotřebitelských baterií společnosti APS v polském Hnězdně. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 511 mil. Kč (20,4 mil. EUR). Fond od zahájení obchodování podílových listů v květnu minulého roku rozšířil své portfolio již o třetí nemovitost.     

Loading 

Centrum na výrobu baterií společnosti APS, kterou fond zpětně pronajímá, tvoří dvě výrobní a dvě skladové haly, které jsou vzájemně propojené. Součástí objektu jsou i dvě servisní budovy a více než 200 parkovacích míst. Celý komplex byl postupně vystavěn ve třech fázích, z nichž poslední byla dokončena v roce 2018. Celková pronajímatelná plocha objektu je přes 24 tisíc m2 a je plně obsazena. Exkluzivním dlouhodobým nájemcem celého objektu je belgická společnost Advanced Power Solution (APS), lídr v oblasti výroby karbon zinkových a alkalických baterií. APS působí na trzích ve více než 50 zemí světa, včetně Evropy, severní Ameriky a Asie. Tato výrobna baterií dokáže produkovat až 4 miliony bateriových monočlánků denně a je tak jednou z největších výroben svého typu na světě.

Nemovitost se nachází v industriální zóně poblíž historického města Hnězdno ve Velkopolském vojvodství. Areál leží nedaleko páteřní dálnice A2 propojující Varšavu s Lodží v centrálním Polsku a Poznaň s Německem na západě země. Zpětný pronájem budovy je zajištěn na nadstandardně dlouhou dobu a disponuje zárukami mateřské společnosti.

REICO ČS LONG LEASE koupil nemovitost od společnosti APS z portfolia Aurelius European Opportunities Fund IV. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS, Arcadis, TPA a Knight Frank.

„Akvizice výrobního centra APS znamená výrazný posun v navýšení nemovitostní složky a sektorové diverzifikaci fondu REICO ČS LONG LEASE. Společnost APS patří mezi lídry ve svém oboru a pro fond představuje stabilního a finančně silného partnera. Akvizice pomůže zajistit dlouhodobý růst příjmů z nájemného a výrazně posouvá fond k docílení vytyčené investiční strategie“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Akvizicí centra na výrobu baterií společnosti APS fond REICO ČS LONG LEASE zvýšil podíl nemovitostní složky na majetku fondu blízko 100 % a zároveň prohloubil svoji sektorovou diverzifikaci. Celková tržní hodnota portfolia fondu nyní přesahuje 1.3 miliardy korun. Ke konci června investovalo do fondu přes 11 tisíc podílníků. Cílený roční výnos po plné stabilizaci fondu je ca. 5 %.

REKLAMA

REICO ČS LONG LEASE fond byl otevřen pro distribuci v květnu 2021 a zaměřuje se na budovy s dlouhodobým pronájmem a bonitními nájemci. Jedná se již o druhý retailový nemovitostní fond založený a obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny. Je určen jako doplněk investičního portfolia zejména konzervativním a středně dynamickým investorům, kteří chtějí navýšit výnos své nemovitostní složky. Ve vlastnictví fondu jsou nyní tři logistické nemovitosti, z toho jedna v České republice a dvě v Polsku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stát chce i nadále vybírat windfall tax. Hrozí žaloby menšinových akcionářů ČEZ

Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Síla složeného úroku aneb tajný vzorec bohatství

Mnoho lidí se zajímá o to, jak úspěšně investovat, ale málokdy se zamyslí nad efektem složeného úročení, přestože právě ten je tajemstvím úspěchu každého investora. Předpokládejme, že dokážete sestavit konzervativní portfolio s očekávaným výnosem 5 % ročně. Ten by se měsíčně připisoval od vašich 25. narozenin s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Komentář: Rekordní hodnoty na akciovém trhu – případ racionální přebujenosti

Minulý týden padla řada rekordů, když hlavní akciové indexy v USA, Evropě a Japonsku dosáhly historických maxim. Ale na rozdíl od rekordů ve sportovních výkonech bývají rekordy ve výkonnosti akciových trhů spojeny s jednou zásadní obavou: Nejde o případ „iracionálního přebujení“? Myslím si, že je to racionální […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *