Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Region dnes ztrácel

Investice 17.04.2018 | 17:19 0 Komentářů

Regionální kalendář byl dnes prázdný, a tak si měny musely vystačit s děním na trhu s eurodolarem. Tam se ale negativně odrazil výsledek německého ZEW indexu, který se propadl na nejslabší hodnotu od roku 2012. I přes absenci domácích dat tak polský zlotý a maďarský forint ztratily 0,2 %. Polský zlotý oslabil na 4,160 PLN/EUR, maďarský forint na 310,7 HUF/EUR. Nejméně ztratila česká koruna, která odepsala 0,1 % a posunula se na 25,28 CZK/EUR.

Český index cen výrobců se propadne ještě hlouběji do záporu

Březnové ceny průmyslových výrobců, které budou zveřejněny zítra, v meziměsíčním srovnání podle našeho odhadu poklesly o 0,3 %. V meziročním vyjádření pak ceny výrobců propadly o 0,5 %. Důvodem byl podle nás výrazný propad cen na komoditních trzích, kterého jsme byli svědky v únoru. Ten se do cen průmyslových výrobců přelévá se zhruba čtrnáctidenním zpožděním. Ve směru nižších cen průmyslových výrobců působí i silnější koruna. Zítřejší statistika tak domácí měnu zřejmě nepotěší.

V Polsku budou zítra zveřejněna pravidelná data z trhu práce

Průměrná hrubá mzda v březnu podle našeho odhadu stoupla o 6,2 % po únorových 6,8 %. Březnová zaměstnanost zřejmě potvrdí, že situace na trhu práce zůstává utažená. Z hlediska politiky polské centrální banky však data mnoho znamenat nebudou. Inflace v prvních měsících letošního roku výrazně propadla, a tak zvýšení polských úrokových sazeb nelze očekávat dříve, než na konci letošního roku.

JANA STECKEROVÁ
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.