Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

RAIFFEISENBANK ZAŽÁDALA O LICENCI PRO NOVOU PENZIJNÍ SPOLEČNOST

Penze Raiffeisenbank 09.05.2012 | 12:40 0 Komentářů

Raiffeisenbank v minulých dnech zažádala Českou národní banku o přidělení licence pro nově vytvořenou penzijní firmu s názvem Raiffeisen penzijní společnost a.s. Akcionáři nové společnosti jsou Raiffeisenbank a slovenská Tatra Asset Management.

Raiffeisenbank podala na Českou národní banku žádost o udělení licence pro provozování penzijní společnosti. „V České republice nabízí skupina Raiffeisen širokou škálu finančních produktů, ale penzijní společnost nám doposud v nabídce chybí. Zahájená penzijní reforma je tak pro nás příležitostí, jak portfolio nabízených služeb rozšířit,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

„Zaměříme se především na nabídku penzijních fondů v nově vzniklém druhém pilíři penzijní reformy, máme ale zájem poskytovat služby i v současném systému,“ komentoval podání žádosti Lubor Žalman.

Skupina Raiffeisen za tímto účelem založila firmu s názvem Raiffeisen penzijní společnost a.s. Její základní jmění činí 300 milionů korun, akcionáři jsou česká Raiffeisenbank a.s. s 51% a slovenská Tatra Asset Management, patřící rovněž do skupiny Raiffeisen, se 49%.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.