Středa 21. října. Svátek má Brigita.

RAIFFEISENBANK NABÍZÍ NOVÝ CHRÁNĚNÝ FOND ZAMĚŘENÝ NA AMERICKÉ AKCIE

Banky Raiffeisenbank 26.09.2013 | 11:55 0 Komentářů

Raiffeisen investiční společnost představí od 1. října klientům nový chráněný fond, který nabídne participaci na očekávaném růstu akciového trhu v USA. Klientům umožní investovat do perspektivních amerických firem a zároveň poskytuje ochranu jejich investice.

Raiffeisen investiční společnost rozšíří od 1. října svou nabídku o nový fond: Raiffeisen chráněný fond americké prosperity. „Fond je určen spíše pro konzervativnější klienty, kteří hledají ochranu svého majetku. Zároveň by jim ale mohl přinést poměrně zajímavé výnosy díky investicím na americkém akciovém trhu, kde nyní dochází k výraznému oživení s pozitivním výhledem na následující roky,“ uvedl generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti Josef Beneš.

Chráněná hodnota na počátku sledovaného období je nastavena na 95 % nominální hodnoty a je zvyšována vždy při nárůstu hodnoty podílového listu o dvě a více procenta.  Fond je vytvořen na tři roky se splatností k 30. listopadu 2016 a bude nabízen od 1. října. Fond je vhodný pro jednorázovou investici v tzv. akumulačním období v průběhu října, kdy se podílový list prodává za jmenovitou hodnotu jedné koruny.

Výnos tohoto fondu je postavený na amerických akciích. Ochranu investic tvoří zejména krátkodobé státní korunové dluhopisy, dále fond může investovat i do dluhopisů velkých a stabilních firem, které mají zajímavější výnosy do splatnosti než státní dluhopisy. „V rámci akumulačního období nabízíme klientům možnost investovat se zvýhodněným poplatkem,“ dodal Josef Beneš.

Raiffeisen investiční společnost zahájila svou činnost v červnu letošního roku. Klientům postupně zajistí komplexní nabídku služeb v oblasti investičních produktů a finančního plánování, zaměřit se chce především na fondy denominované v českých korunách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.