Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Předplacená karta nově na českém trhu

Banky MasterCard 15.10.2014 | 11:41 0 Komentářů

MasterCard a CNC představuje BLESK peněženku

MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, uvádí se společností CNC, vydavatelem deníku Blesk, novou předplacenou kartu pro český trh: BLESK peněženku. Předplacené karty již několik let úspěšně fungují v 19 zemích Evropy, v České republice se jedná o první komerční projekt s velkým potenciálem.

Předplacená karta není kartou debetní ani kreditní. Princip je podobný jako u předplacené SIM karty, kterou dobíjíte vámi zvoleným kreditem, a při použití tak disponujete pouze částkou, kterou si na kartu vložíte. Dobít hotovost je možné na terminálech Sazky, převodem z účtu nebo na internetu na stránkách www.bleskpenezenka.cz jakoukoliv platební kartou vydanou v ČR. Následné použití je snadné a hlavně naprosto bezpečné. Přes předplacenou kartu se nikdo nemůže dostat k vašim citlivým údajům, nemůžete překročit žádný limit a veškeré své výdaje máte pod plnou kontrolou. 

Předplacené karty v Evropě

Nejde přitom o žádný nevyzkoušený experiment. Předplacené karty fungují už v devatenácti evropských zemích a podle nezávislého průzkumu[1], zadaného společností MasterCard, by do roku 2020 měly útraty pomocí předplacených karet v Evropě dosáhnout až 112 mld. EUR, což představuje každoroční nárůst o 13 %. Nejaktivnějšími uživateli jsou v současnosti Britové a Italové: ve Velké Británii by se podle průzkumu měly útraty předplacenými kartami v roce 2020 rovnat přibližně 24 mld. EUR, Itálie následuje s předpokládanými 22 mld. EUR. Třetím v Evropě v počtu transakcí předplacenými kartami by výhledově měl být francouzský trh. Co do celkového počtu vydaných karet trh v současnosti ovládá Rusko. V Polsku, kde se předplacené karty začaly vydávat v roce 2011, jejich počet již přesáhl jeden milion. 

Potenciál předplacených karet v Čechách

Předběžný průzkum ukazuje, že zájem o předplacenou kartu by i u nás měla více než třetina oslovených[2]. „Úspěch předplacených karet v zahraničí ukazuje, že tento produkt má i v České republice své místo a vidíme v něm velký potenciál. Karta není vázaná ke konkrétnímu účtu v bance, je k dostání i mimo tradiční prostředí bank a má tedy všechny předpoklady oslovit široké spektrum klientů hledajících další možnosti, jak pohodlně a bezpečně zaplatit v obchodě i na internetu,“ zdůrazňuje Matouš Michněvič, ředitel pro produktová řešení MasterCard. Právě díky variabilitě užití, nevázanosti k bankovnímu účtu a snadnému pořízení i mimo bankovní domy je tento způsob placení tolik úspěšný v Itálii a západní Evropě obecně. 

Předplacené karty jsou univerzální a mají široké využití. Lze jimi platit u všech obchodníků s platebním terminálem nebo v internetových obchodech s logem MasterCard v Česku i v zahraničí. Finanční částka v BLESK peněžence se může stát dárkem pro vaše nejbližší, může sloužit pro rodinné rozpočtování, jako další účet oddělený od toho bankovního, firmy mohou s její pomocí vyplácet zaměstnancům odměny či motivační benefity nebo tak hlídat firemní výdaje. BLESK peněženku asi nejvíc ocení rodiče, kteří mohou jejím prostřednictvím vyplácet dětem kapesné, naučit je hospodařit s penězi a zároveň mít jejich finanční transakce plně pod kontrolou. 

A to není všechno – BLESK peněženka je skvělým řešením také pro cestovatele: obzvlášť víceměnové předplacené karty jsou ideálním společníkem na cesty – není nutno hledat bankomat ani s sebou nosit hotovost. V cestovním segmentu demonstruje nejvyšší penetraci předplacených karet britský trh.  

Získání BLESK peněženky je velmi jednoduché. Zakoupíte ji v trafice, dobijete hotovostí a aktivujete svým mobilním telefonem. K aktivaci bleskové peněženky a následným autorizacím bezpečnostních plateb na internetu je potřeba české mobilní telefonní číslo. 


[1] Zdroj: PSE Prepaid 2013

[2] Zdroj: Prepaid Card Potential 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.