Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Poslední 12. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek aneb rozloučení s absurdními poplatky – mise skončena

Banky 01.02.2017 | 13:40 0 Komentářů

Server www.bankovnipoplatky.com vyhlašuje poslední 12. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. 

Po 11 letech tradice anket o nejabsurdnější bankovní poplatek jsme se dostali do bodu, kdy už je těžké nalézt skutečně absurdní poplatky, neboť vítězné poplatky se již dalších ročníků nezúčastní. Navíc se v této věci pozitivně vyvíjí i samotný bankovní trh. Zatímco v době prvního ročníku ankety v roce 2005 se to různými absurdními poplatky v sazebnících bank jen hemžilo a nikdo proti tomuto fenoménu nebojoval, po jedenácti letech jsme někde jinde. Mnoho absurdních poplatků zaniklo, nebo se uplatňují jen výjimečně, hlavní slovo mají nyní účty zdarma, nebo bezplatné účty s určitými podmínkami a nesmyslné a iritující poplatky ustupují stále více do pozadí. Důkazem je i pokles výnosů z poplatků a provizí za celý bankovní trh již čtyři roky po sobě.

Můžeme tak po jedenácti letech ankety konstatovat, že je naše mise v této konkrétní oblasti splněna, tedy „mission accomplished“. Boj proti poplatkové politice našich bank i jedenáct ročníků anket přineslo své výsledky a díky tomu mohli klienti ušetřit na absurdních poplatcích miliardy korun.

Poděkování si zaslouží jak veřejnost, tedy klienti bank, kteří v naší anketě hlasovali a kterých bylo 395.463 za celých jedenáct let historie našich anket. Poděkování si zaslouží naši partneři, kteří pomohli zpřístupnit a zpopularizovat anketu u co největšího počtu svých čtenářů a uživatelů.

Poděkování si ale zaslouží i banky, které ukázaly, že dokážou porozumět veřejnosti a svým klientům a vnímají zpětnou vazbu, jakkoliv může být kritická. Toto speciální poděkování bankám, dokazuje, že historickým smyslem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek nebylo představovat banky a jejich chování jako nepřítele klientů, ale zprostředkovat bankám názory a nálady veřejnosti a poskytnout jim argumenty pro jejich akcionáře, proč není dobré vydělávat na absurdních a neodůvodněných či nelogických poplatcích. Banky tuto naši snahu v zásadě pochopily a postupně velkou většinu anketou vyhodnocených nejabsurdnějších poplatků zrušily.

Pro poslední ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek jsme připravili skutečnou specialitu. Veřejnost bude hodnotit vítěze všech dosavadních ročníků ankety. Z nich vzejde poplatek, který vnímá veřejnost jako ten absolutně nejabsurdnější.

Nominace z vítězů dosavadních 11 ročníků:

I. ročník, 2005               Poplatek za příchozí platby

II. ročník, 2006              Poplatek za výběr platební kartou z bankomatu vlastní banky            

III. ročník, 2007             Poplatek za vedení běžného účtu                                                        

IV. ročník, 2008             Poplatek za nadměrný vklad                                                   

V. ročník, 2009              Poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet

VI. ročník, 2010             Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu

VII. ročník, 2011            Poplatek za předčasně splacený úvěr

VIII. ročník, 2012           Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat

IX. ročník, 2013             Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu, spotř. úvěru nebo úvěru u stav. spoř.

X. ročník, 2014              Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou 

XI. ročník, 2015             Poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking 

Který z nich se stane ABSOLUTNĚ NEJABSURDNĚJŠÍM POPLATKEM V HISTORII ČR?

Na co se mohou klienti těšit:

Součástí celého programu ankety od ledna do března 2017 budou aktuální články na téma vítězů minulých ročníků anket a současně uchazečů o post historicky nejabsurdnějšího poplatku, vyjádření bank k absurdním poplatkům i typ bank na vítěze, dále budeme zveřejňovat příběhy klientů vztahující se k absurdním poplatkům, vyjádření bank a další zajímavé a aktuální zprávy.

Harmonogram ankety:

1. 1. – 28. 2. 2017

Jednokolové hlasování z předchozích vítězů I. až XI. ročníku ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek

1. 3. 2017

Vyhlášení ABSOLUTNĚ NEJABSURDNĚJŠÍHO BANKOVNÍHO POPLATKU HISTORIE ČR


Historicky nejabsurdnější bankovní poplatek v rámci vyhlášení symbolicky spálíme a pohřbíme, stejně jako poplatkovou minulost našich bank. Tímto posledním 12. ročníkem ankety ukončíme historii této ankety a započneme novou éru hodnocení, hlasování, analyzování, informování.

Hlasování zde:

http://www.bankovnipoplatky.com/nejabsurdnejsi-poplatek-2016-%E2%80%93-mise-skoncena/?hlasovani=1

Tisková zpráva: Bankovnípoplatky.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.