Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Penzijní připojištění od ČSOB dosáhlo nejvyššího zhodnocení za poslední čtyři roky

Penzijní připojištění od ČSOB zhodnotilo za loňský rok prostředky svých klientů o 1 procento. Jedná se tak o nejvyšší zhodnocení od roku 2015. Výsledku pomohlo rozložení portfolia, které je zainvestováno zejména do českých státních dluhopisů a také korporátních nebo bankovních dluhopisů.

Původní penzijní připojištění, které mohli klienti uzavírat do konce roku 2012, patří stále mezi oblíbené spořicí produkty. V ČSOB spoří prostřednictvím tohoto produktu 460 385 klientů. Za rok 2019 zhodnotilo prostředky svých klientů o 1 procento.

„S tím, jak končilo období rekordně nízkých úrokových sazeb, rostly i výnosy státních dluhopisů, které do svého portfolia tradičně nakupují penzijní fondy s konzervativnějšími strategiemi. Penzijní fondy přitom drží necelou pětinu všech korunových státních dluhopisů ČR a jsou tak jedním z nejvýznamnějších investorů na českém kapitálovém trhu,“ sdělil Petr Dufek, analytik ČSOB

Od roku 2013 mohou klienti využívat doplňkové penzijní spoření, které nabízí možnost volby investiční strategie. Klienti si mohou zvolit, zdali budou spořit konzervativně, vyváženě, dynamicky nebo prostřednictvím Strategie životního cyklu nechají investovaní na doporučení penzijní společnosti. I pro toto spoření byl loňský rok úspěšný a všechny čtyři účastnické fondy ČSOB Penzijní společnosti v minulém roce zaznamenaly růst.

„Potvrzuje se, že doplňkové penzijní spoření a penzijní připojištění jsou odolnými spořicími produkty, které díky svému dlouhodobému horizontu, dokáží pracovat s tržními výkyvy. V rámci aktuální situace nedoporučuji dělat jakákoliv unáhlená rozhodnutí. Penzijní připojištění i konzervativní fondy doplňkového penzijního spoření jsou výprodeji na akciových trzích zasaženy minimálně a není tedy důvod jakkoli investiční strategii měnit. Dlouhodobý investiční horizont dynamického a vyváženého účastnického fondu vyžaduje dodržování investiční strategie a zainvestovanosti v akciích po celé období. Klientům doporučuji pokračovat ve stávající investiční strategii, říká Martin Vašek, generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti.

ČSOB nabízí sjednání penzijního spoření plně online prostřednictvím webu www.csob-penze.cz/online-sjednani/. Připojuje se tak k dalším produktům a službám, které dokáže skupina ČSOB nabídnout klientům z pohodlí jejich domova a bez nutnosti návštěvy pobočky. Aktuální nabídka je k dispozici na webu www.csob.cz/portal/lide/otevreno-online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.