CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

03. 12. 2021

0 komentářů

Patrik Tkáč, spoluzakladatel finanční skupiny J&T FINANCE GROUP SE, pokračuje v konsolidaci svého majetku do holdingu J&T Capital Partners

 

Holding J&T Capital Partners, který v polovině roku založil Patrik Tkáč, a do něhož hodlá zkonsolidovat své podíly na společných podnikatelských projektech s Danielem Křetínským, se rozrůstá o další majetkové účasti.

Loading 

Vedle již dříve akvírovaného 44% podílu společnosti Energetický a průmyslový holding, aktuálně J&T Capital Partners investoval do podílu ve společnosti EC Investments1. Ta spoluvlastní účasti ve společnostech podnikajících v sektoru e-commerce, jako jsou online srovnávač Heureka nebo internetový prodejce potravin Košík.cz. EC Investments v současnosti také stále patří minoritní podíl ve skupině Mall Group, který je ovšem předmětem nedávno podepsané prodejní transakce s polskou e-commerce jedničkou společností Allegro.

Druhá z nedávno realizovaných investic směřovala do účasti na společnosti SUPRATUC 20202, společného podniku s přední španělskou maloobchodní skupinou Eroski. SUPRATUC 2020 je jedničkou v prodeji potravin na Baleárských ostrovech a patří mezi čtyři největší řetězce v Katalánsku. V obou těchto regionech pod značkami Eroski a Caprabo provozuje síť více než 480 prodejen.

V neposlední řadě bylo portfolio J&T Capital Partners rozšířeno také o investici do podílů v tradičních fotbalových klubech3. Tu tvoří vedle pražské fotbalové Sparty zejména minoritní podíl v anglickém fotbalovém klubu West Ham United.

Na ekonomických benefitech holdingu J&T Capital Partners se mohou nepřímo podílet i kvalifikovaní investoři fondu J&T Arch Investments.

REKLAMA

*Podrobný přehled proběhlých akvizic:

  1. Investice byla provedena prostřednictvím akvizice 44% podílu ve společnosti EC Investments a.s, která je mimo jiné 40% spolumajitelem e-commerce skupiny Mall Group, online srovnávače Heureka, či velko- a malo-obchodního prodejce spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, společnosti Fast ČR.
  2. Investice byla provedena prostřednictvím akvizice 50% podílu ve společnosti EP HoldCo, a.s., která nepřímo vlastní 50% podíl ve společnosti SUPRATUC2020.
  3. Fotbalové kluby byly do holdingu začleněny prostřednictvím akvizice 44% podílu ve společnosti 1890s holdings a.s., která vlastní 99.9% podíl ve fotbalovém klubu AC Sparta Praha, a která na začátku listopadu 2021 investovala do minoritního (26,98%) podílu v anglickém fotbalovém klubu West Ham United. Transakční dokumentace byla podepsána, nicméně část vypořádání podléhá souhlasu antimonopolních autorit.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *