Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

PÁTEK TŘINÁCTÉHO: PRO ČESKOU POJIŠŤOVNU A JEJÍ KLIENTY BĚŽNÝ DEN, ASTROLOG VŠAK VAROVNĚ ZDVIHÁ PRST

Pojištění 12.06.2014 | 12:31 0 Komentářů

Pátek třináctého v mnoha lidech stále vyvolává nepříjemné pocity. Všeobecně zažité přesvědčení totiž říká, že tento den je dnem smolným. Z dlouhodobých statistik České pojišťovny však vyplývá, že obavy jsou zbytečné a že se pátky 13. nijak neliší od těch tzv. „běžných“. Potvrzují to nejen počty pojistných událostí za oba pátky 13. loňského roku (13. září a 13. prosince), ale také za tři pátky 13. roku 2012 (13. ledna, 13. dubna a 13. července). Pokud jste i přesto pověrčiví a věříte na nešťastný pátek, máme pro vás dobrou zprávu. Letos najdeme v kalendáři pouze jeden! 

K číslu třináct se vztahuje mnoho pověr a strach z tohoto čísla došel už tak daleko, že některé letecké společnosti do letadel neumisťují 13. řadu sedadel. Statistiky České pojišťovny ale ukazují, že obavy jsou neodůvodněné – pátky třináctého patří co do počtu pojistných událostí mezi zcela průměrné dny. 

„Z hlediska počtu pojistných událostí bylvýjimečný pouze pátek 13. května 2011, kdy například škody z odpovědnostního pojištění občanů narostly o 40 %. Naštěstí však šlo jen o anomálii, která se z dlouhodobého hlediska nepotvrdila. Jak se říká, výjimka potvrdila pravidlo,“ komentuje vliv „smolného dne“ Ivana Buriánková, tisková mluvčí ČP a dodává: „Osobně na šťastná či nešťastná čísla nevěřím. Pátek třináctého může mít naopak i pozitivní vliv. Lidé jsou v očekávání něčeho negativního podvědomě opatrnější a věnují zvýšenou pozornost i běžným činnostem.“ 

Astrolog Richard Stříbrný komentuje pátek třináctého z pohledu konstelace dvanácti znamení zvěrokruhu:
„Z astrologického hlediska bývá pátek třináctého hodnocen jako každý jiný a zpravidla nepůsobí nějak výjimečné konstelace. Od čtvrtečního do pátečního večera však lze očekávat zvýšenou četnost havárií na cestách a konfliktů v mezilidských vztazích, které zapříčiní netrpělivost a roztržitost. U mnohých zvítězí silné emoce nad zdravým rozumem. Majetek občanů mohou poškodit bouře, požáry, sesuvy půdy, můžeme se setkat i se závaly v dolech. Rozhodně to není vhodný den pro uzavírání sňatků, pro podpisy smluv či pro významné investice.“ 

Zda se tato předpověď negativně propíše do statistik České pojišťovny či zda díky ní budou lidé opatrnější, budeme moci posoudit až s časovým odstupem. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.