CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

11. 12. 2015

2 komentáře

P2P půjčky jsou levnější. Neživí armádu bankovních úředníků

 


 

Ptáte se, v čem vězí tajemství úspěchu P2P půjček? Je to relativně jednoduché – cílí na mladší věkové skupiny a možnost půjčit si peníze nabízejí úplně všem. „V dnešní době každý mladší člověk umí s internetem. A vzhledem k tomu, že Benefi.cz nevyžaduje žádné papírování, všechno je během několika málo minut hotové. Žadatelé nemusejí čekat na přepážkách, nemusejí nikam jezdit, všechno zvládnou vzdáleně,“ popisuje výhody P2P půjček zakladatel Benefi.cz Pavel Matoušek.

Další z velkých výhod této formy financování je, že klienti se mohou kdykoli zastavit a rozmyslet si, jestli je pro ně půjčka výhodná. Nikdo na ně za přepážkou netlačí a nenabízí jim stále nové produkty, které vlastně nepotřebují. „To, že v České republice roste finanční gramotnost, vnímám velmi pozitivně. Vždyť si každý může spočítat, že do úroků ve velkých bankách musí zahrnout i stovky lidí za přepážkami, které platí. Třebaže se na vás může z plakátu smát velmi nízký úrok, skutečná roční procentní sazba nákladů (RPSN) může být úplně jiná. V on-line světě tohle odpadá, funguje tam pouze poptávka a nabídka,“ říká Matoušek

Před vánoci je situace ještě nepřehlednější – snad každý velký prodejce zákazníkům nabízí možnost financování půjčkou. Ale je to opravdu tak výhodné? Stačí se podívat na zmiňované číslo, které se skrývá pod zkratkou RPSN. Pak už některé supervýhodné nákupy nemusí být až tak výhodné a skutečné náklady se mohou vyšplhat i přes třicet procent. 

„Lidé by si měli vždycky vzít chvilku na rozmyšlenou, než se rozhodnou pro nákupy na splátky, nebo nový úvěr. Pokud mají dostatečný příjem, mohou přes P2P půjčky získat úrok už šest procent. Takže pokud by o nové televizi na splátky chvíli přemýšleli, mohli by k ní mít ještě třeba herní konzoli,“ uzavírá Matoušek.

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pavel Matoušek: P2P půjčky mohou být alternativou pravidelného spoření

Pavel Matoušek je zakladatelem nově vzniklé platformy na zprostředkování P2P půjček. Zatím se zaměřuje na půjčky mezi lidmi. Investorům nabízí průměrné zhodnocení 19 procent. Své aktivity chce v blízké budoucnosti rozšířit. Čeká na schválení nového zákona o spotřebitelských úvěrech.

Text: Jana Zámečníková

11. 08. 2015

Roman Kakos: Riziko při půjčování peněz lze snížit

Vydělávat na půjčování peněz může každý. Stejně tak si každý může půjčit – nyní i firma. Jak? Jednoduše přes internet. O výhodách a rizicích hovoří Roman Kakos, spolumajitel a zakladatel serveru pujcmefirme.cz, který se zprostředkováním půjček zabývá.

Text: Zbyněk Drobiš

03. 04. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Martin

  5 ledna, 2016

  Ano, P2P půjčky mohou být levnější. Pokud se tedy zaměřují na bonitní klienty a ne, jak to bylo hlavně v předchozích letech zvykem, na zoufalce, kteří by od banky půjčku nedostali. Tam pak byl úrok v desítkách procent zcela běžně.

  10 miliónů přes Benefi je rozhodně úspěch. Na druhou stranu tím Benefi pořád není největší. Celkově se v ČR přes P2P půjčky od roku 2010 půjčilo přes 650 miliónů. Tipl bych si, že největší je pořád ještě http://www.bankerat.cz.

  Ohledně úroku je fakt, že Benefi před časem snížil dolní hranici úroku na 6%. To už je docela výhodné. Tím se dostal na místo druhé P2P platformy, co se týče nejlevnější možné P2P půjčky, hned za http://www.banking-online.cz.

  Kromě samotného úroku je ale důležitá i výše poplatků. A tam si nejsem jistý, myslím, že http://www.benefi.cz na tom nebude až tak dobře i třeba v porovnání se zonky.cz nebo banking-online.cz.

  Odpovědět

 • Standa

  16 dubna, 2016

  Ahoj všichni! P2P půjčky jsou podle mě určitě budoucnost. Proč by měly peníze být nacpány v bankách, když mohou volně kolovat mezi obyčejnými lidmi? Jak to tady je zmíněno, už jenom na nákladech se dá velice výrazně ušetřit. Je tomu tak, že u nás už existuje hned několik společností které se P2P půjčkami zabývají. Doporučuji se podívat sem http://www.co­olpujcky.cz/p2p-pujcky je to pěkný srovnávač pro start – hned zjistíte, kolik si vlastně tímto způsobem můžete půjčit a od koho – jaké společnosti tyto půjčky zaštiťují. Všem držím palce a doufám, že tento způsob bude neustále narůstat na popularitě.

  Odpovědět