Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Operátor Opencard se snaží maskovat porušování autorského zákona

Investice 06.10.2015 | 14:55 0 Komentářů

Akciová společnost města Operátor Opencard provádí neoprávněné zásahy do systému, čímž porušuje autorský zákon a platné licenční smlouvy. Nadále odmítá transparentní kontrolu systému ze strany EMS vyplývající ze zmíněného zákona.  (Tisková zpráva: EMONEY GROUP)

„Je zjevné, že mediální výpady založené na lživých prohlášeních představitelů Operátora jsou vedeny snahou zakrýt porušování licenčních smluv a autorského zákona,“ vysvětlil mluvčí EMS Martin Opatrný.

Společnost EMS v červnu požádala Operátora o provedení kontroly celého systému, stejně jako to opakovaně provedla již v minulosti.

Dopisem ze dne 2. 10. 2015 nás informovali právní zástupci Operátora, že:

  • kontrolu neumožní
  • nesouhlasí s tím, že by Operátor písemně potvrdil, že do systému nezasahuje

Operátor zároveň požaduje odstranění tzv. certifikátů. Tento krok by ovšem znamenal, že by celý systém Opencard přestal fungovat, protože funkcí certifikátů není blokace, ale naopak kontrola správného chodu systému.

Funkce i význam certifikátů jsou navíc popsány v dokumentaci, kterou má Operátor dlouhodobě k dispozici.

Ostatně v posledním tiskovém sdělení to přiznává předseda představenstva Ing. Ondřej Felix, který se poté, co obvinil EMS, že údajně bránila provozu systému, najednou rozpomněl, že existence certifikátů a jejich funkce byla HMP známa již v roce 2008.

Závěrem je nutné připomenout, že EMS již 16. 9. 2015 oznámila, že nehodlá dále s Operátorem dále jednat o službách, neboť jeho jednání je naprosto nedůvěryhodné. Tento přístup předseda představenstva svými výroky jen potvrzuje.

Tagy EMS Opencard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.