CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

20. 10. 2015

0 komentářů

Odstartovala aukce medaile Radka Jaroše pro nevidomé děti

 


 

Projekt Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Dobročinná internetová aukce běží do 26. 10. do 12:00 hodin na webu https://ceskamincovna.cz/aukce. Předmětem této aukce je pamětní medaile s pořadovým číslem 1 vyražená z jedné čtvrtiny trojské unce ryzího zlata, kterou si Radek sám vlastnoručně vyrazil. Medaile je uložena v luxusním dárkovém balení spolu žhavou novinkou – knihou „K2, poslední klenot mé Koruny Himálaje“. Těchto setů vzniklo v Mincovně symbolicky pouhých čtrnáct kusů a jsou všechny, až na pořadové číslo jedna, beznadějně vyprodány. Vyvolávací cena sady je 14 950 Kč.

Radek Jaroš stanul jako první Čech a zároveň patnáctý na celém světě na všech čtrnácti osmitisícových vrcholech planety bez pomoci výškových nosičů a použití umělého kyslíku, čímž se stal držitelem tzv. Koruny Himaláje.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměna bitcoin - mince - kryptoměny

FinTech tančí s bankou. Expobank jako první v Evropě nabízí investice do Bitcoinu přes běžný účet

Expobank 23. října uvedla na trh unikátní běžný účet. Nejde jen o klasický finanční produkt z tohoto ranku, ale v podstatě o propojení tradičního bankovnictví s moderním světem FinTech. Díky novému NEO účtu od Expobank je možné naprosto jednoduše investovat do Bitcoinu, start-upů, do mincí, nebo si sjednat cestovní pojištění. […]

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2018

Číslovaný Václav Havel šel na dračku

Česká mincovna v Jablonci včera slavnostně vyrazila první zlatou medaili k uctění památky prezidenta Václava Havla. Pro někoho, kdo se zajímá o pamětní mince, resp. medaile, to je vcelku zajímavá možnost podívat se na to, jak se vlastně mince a medaile razí a jak to vypadá v samotné mincovně.

Text: Daniel Kuchta

23. 03. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *