Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Odstartovala aukce medaile Radka Jaroše pro nevidomé děti

Investice 20.10.2015 | 13:39 0 Komentářů

Horolezec Radek Jaroš nedávno pokřtil svoji knihu „K2, poslední klenot Koruny Himálaje“ a v České mincovně osobně zahájil ražbu zlatých a stříbrných pamětních medailí se svým portrétem. Radek si u medailového lisu vlastnoručně vyrazil zlatku s pořadovým číslem 1 a společně s Českou mincovnou ji věnoval do aukce, jejíž výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Českého rozhlasu pro nevidomé Světluška. (Tisková zpráva: Česká mincovna)

Projekt Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Dobročinná internetová aukce běží do 26. 10. do 12:00 hodin na webu https://ceskamincovna.cz/aukce. Předmětem této aukce je pamětní medaile s pořadovým číslem 1 vyražená z jedné čtvrtiny trojské unce ryzího zlata, kterou si Radek sám vlastnoručně vyrazil. Medaile je uložena v luxusním dárkovém balení spolu žhavou novinkou – knihou „K2, poslední klenot mé Koruny Himálaje“. Těchto setů vzniklo v Mincovně symbolicky pouhých čtrnáct kusů a jsou všechny, až na pořadové číslo jedna, beznadějně vyprodány. Vyvolávací cena sady je 14 950 Kč.

Radek Jaroš stanul jako první Čech a zároveň patnáctý na celém světě na všech čtrnácti osmitisícových vrcholech planety bez pomoci výškových nosičů a použití umělého kyslíku, čímž se stal držitelem tzv. Koruny Himaláje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.