Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Do nového týdne vstoupily akcie v optimistické náladě

Investice 10.07.2017 | 18:18 0 Komentářů

Evropské akcie navázaly na optimistickou náladu v Asii a v závěru dnešní seance si připisují půl procenta. Nejlépe se daří realitním developerům, kteří přidávají 0,9 % poté, co v minulém týdnu přišli o 1,7 %. Druhým nejúspěšnějším jsou se ziskem 0,8 % informační technologie. Za minima nových makroekonomických ukazatelů a firemních zpráv končí v plusu dnešní obchodování všechny hlavní sektory.

Americký index S&P 500 prozatím kolísá kolem pátečního uzavíracího kurzu. Americké akcie čekají na nový impuls, který by jim mohla dát nadcházející výsledková sezóna. Jako první z velkých společností zveřejní zítra své výsledky nápojářská skupina PepsiCo. V rámci jednotlivých sektorů nejsou pohyby nikterak velké. Zisky či ztráty se pohybují do půl procenta, když o prvenství soupeří informační technologie s těžaři komodit, naopak na konci pelotonu se prozatím usídlili realitní developeři.

Pražský parket vstoupil do nového týdne růstem o 0,7 %. Hvězdou dne se staly akcie mediální skupiny CME, které majitelům vydělaly téměř pět procent po oznámeném prodeji slovinských a chorvatských aktivit za účelem významného snížení zadlužení. K zisku indexu PX ale pomohly hlavně akcie Komerční banky a Erste, které si polepšily o 2,4 %, respektive 0,8 %. Naproti tomu nejhorším titulem obchodovaným na pražském trhu se staly akcie rakouské pojišťovny VIG, které přišly o 1,1 %. V závěru obchodování nápojářská skupina Kofola oznámila akvizici polského výrobce sirupů a šťáv Premium Rosa. Chce tím rozšířit portfolio produktů zdravé výživy na polském trhu. Cena transakce oznámena nebyla. Dceřiná společnost Radenska pak zahájila odkup akcií Kofoly až do 5 % základního kapitálu za 440 Kč za kus. Nabídka bude otevřena do konce července a celá transakce by měla být součástí procesu změny vlastnické struktury. Akcie Kofoly dnes uzavřely se ziskem 0,2 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl pouhé poloviny ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.