Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Nové možnosti investic do fondů od září

Investice ČSOB 04.09.2013 | 12:45 0 Komentářů

ČSOB rozšiřuje od září nabídku investičních produktů o dva nové strukturované fondy, jeden fond typu Portfolio Pro a další typ investičního životního pojištění.

V případě fondů se jedná o Optimum Fund ČSOB Šampioni sportu 1, jehož výnos je navázán na výkonnost velkých nadnárodních společností sponzorujících sport. Dále pak fond s unikátní správou Global Partners ČSOB Portfolio Pro listopad 95 a Optimum Fund ČSOB Světových příležitostí USD 1, který přináší možnost investovat do významných světových společností s vysokou tržní kapitalizací. Posledním novinkou z oblasti investičního životního pojištění je Maximal Invest ČSOB Life Fixovaný Click 23.

 

„Akciové trhy prochází v posledních několika letech turbulentním obdobím. Současná situace proto nutí investory hledat nejlepší příležitosti všude ve světě. Jako velmi atraktivní varianta se jeví akcie velkých firem s vysokou tržní kapitalizací,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. Dále se v nabídce nově objevuje možnost investovat do společností podporujících sport. „Především velké sportovní události globálního významu totiž dnes dokážou před obrazovkou shromáždit dostatečné masy diváků. Třeba poslední finále Mistrovství světa ve fotbale sledovalo 700 milionů diváků, zahájení Olympijských her v Číně přitáhlo k obrazovkám 600 milionů lidí, Velkou cenu F1 v Monaku vidělo 25 milionů diváků. Ti všichni vidí loga a značky na oblečení sportovců či na billboardech stadionů a stávají se z nich loajální zákazníci. To je obchodní tajemství sponzoringu, a to je také důvod, proč nabízíme fond, který umožní podílet se na jeho výhodách,“ doplňuje Jan Barta.

 

Hlavní výhody nových produktů:

Optimum Fund ČSOB Šampioni sportu 1:

 • Participace na růstu hodnoty podkladového koše ve výši 60 %
 • Možnost dosažení maximálního výnosu ve výši až 80 % (10,80 % ročně) za dobu trvání fondu
 • Fond je určen pro klienty s investičním profilem vyvážený a vyšší
 • Ochrana investice ve výši 95 % investované částky

Global Partners ČSOB Portfolio Pro listopad 95:

 • Týmy investičních specialistů pro vás sledují trhy a zároveň aktivně hledají příležitosti, jak zhodnotit vaše peníze
 • Cílem je, aby hodnota fondu nepoklesla během jednoho roku pod úroveň 95 % počáteční hodnoty na počátku tohoto období
 • Snadná a rychlá dostupnost investovaných peněz

Optimum Fund ČSOB Světových příležitostí USD 1:

 • 100 % participace na růstu hodnoty podkladového koše
 • Možnost dosažení maximálního výnosu ve výši až 80 % (10,80 % ročně) za dobu trvání fondu
  • Fond je určen pro klienty s investičním profilem růstový a vyšší
  • Ochrana investice ve výši 95 % investované částky (v USD)

   

   Životní pojištění Maximal Invest ČSOB Life Fixovaný Click 23:

  • Možnost volby oprávněné osoby
  • Při splnění zákonných podmínek možnost snížení daňového základu až o 12 000 Kč ročně
  • Životní pojištění je určeno pro klienty s investičním profilem vyvážený a vyšší
  • Pojištění pro případ smrti následkem úrazu zdarma až do výše 500 000 Kč

  Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka muže být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Zajištění hodnoty 95 % investice u strukturovaných fondů se váže ke dni splatnosti fondu (den odkoupení podílů od investorů při zániku fondu) s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota zajištěné části investice. U fondu typu Portfolio Pro návratnost investice není zaručena, riziko poklesu hodnoty pod stanovenou hranici v rámci jednoho roku je sníženo prostřednictvím unikátní správy portfolia fondu.

  Životní pojištění Maximal Invest je určeno klientům, kteří chtějí jednorázově investovat do investičního životního pojištění, navíc s ochranou vložené investice prostřednictvím podkladového zajištěného fondu ke dni splatnosti a potenciálem zajímavého výnosu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.