Úterý 25. ledna. Svátek má Miloš.

NEY spořitelní družstvo opět navýšilo úroky na termínovaných vkladech

BankyInvestice 11.01.2022 | 11:36 0 Komentářů

Překotný vývoj na trhu financí pokračuje i v novém roce. Pro klienty, kteří se snaží zúročit své naspořené finance, jde o vývoj příznivý. Přináší totiž strmý růst úrokových sazeb na termínovaných vkladech, které jsou za poslední roky rozhodně nejvýhodnější.

Finanční ústavy se v nabídce spořicích produktů předhánějí a klienti si tak mohou vybírat. Pokud zvolí termínovaný vklad, tedy sázku na jistotu, najdou nejvýhodnější sazby u NEY spořitelního družstva. To i stále dominuje trhu pro většinu produktů s různou délkou trvání vkladu. Úročení družstvo opakovaně navyšuje a přizpůsobuje situaci na trhu, současné zvýšení sazeb se dotklo především krátkodobých a střednědobých úložek. U některých vkladů se jedná o významné změny – navýšení o téměř 3 % p. a. U dlouhodobých vkladů pak NEY drží již roky nejvýhodnější sazbu na trhu ve výši 3,2 % ročně.

„Rozhodli jsme se reagovat flexibilně, a proto opět přizpůsobujeme sazby tomu, co se na ekonomickém trhu děje. Stále se snažíme udržet nejvyšší standard pro naše klienty i naši pozici poskytovatele nejvýhodnějších termínovaných vkladů na trhu. Termínovaný vklad je vůbec nejoblíbenější formou spoření. Lidé volí různé délky vkladů a pořizují si jejich kombinace. V dnešní nejisté a proměnlivé době naši střadatelé častěji sahají i po krátkodobých vkladech, aby měli peníze brzy opět k dispozici. Právě to reflektujeme v aktuálně změněných sazbách,“vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Termínované vklady dlouhodobě patří k jednoznačně nejzajímavějším spořicím produktům právě díky jistému a bezpečnému zhodnocení peněžních prostředků. Klient předem ví, o kolik vyšší se mu jeho vklad na konci spořicího období vrátí. Nepodstupuje tak v podstatě žádné riziko, že o vložené peníze přijde. Naopak, vklad se mu vrátí s předem jasným výnosem.

Sazby se zvýšily jak u měsíčních přípisů úroku, tak u přípisů úroku na konci období vkladu. Změnil se i trend investorských vkladů. Zatímco doposud byl největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé často volí i krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců.

Nové sazby platné od 10. 1. 2022

Počet měsíců nebo let 3 m 6 m 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Vklad 0 – 500 000 Kč

Vklad od 500 000 Kč vč.

 4,0 %

4,4 %

 3,8 %

 4,2 %

3,6 %

 4,0 %

3,1 %

 3,5 %

3,0 %

 3,4 %

3,0 %

 3,0 %

3,1 %

3,1 %

3,2 %

 3,2 %

3,2 %

  3,2 %

Standardní sazba p. a. – úrok připsaný na konci období vkladu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.