CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

30. 11. 2023

0 komentářů

Nemovitostní Fond Realita investiční společnosti ATRIS dosáhl od svého založení 90% zhodnocení

 

Zhodnocení Fondu Realita investiční společnosti ATRIS, jednoho z nejstarších profesionálně spravovaných realitních fondů v České republice, se od jeho založení v roce 2009 vyšplhalo na 90,2 procent. Tohoto kumulovaného výsledku docílil fond jako první mezi všemi českými retailovými nemovitostními fondy. Svou stabilitu si udržel i přes turbulentní hospodářské výkyvy, jako byla finanční krize na konci první dekády 21. století nebo pandemie koronaviru. Nejen díky své stabilitě tak fond nabízí dlouhodobou a pravidelnou výkonnost při udržitelném riziku. 

Loading 

„Stabilita, kontinuita, udržitelnost. To jsou tři slova, která bezpochyby charakterizují investici do speciálního nemovitostního Fondu Realita. Klient, který by svoji investici ve fondu ponechal po celou dobu jeho 14leté existence, by svou investici zhodnotil téměř dvojnásobně. Každoročně Fond Realita zhodnocoval prostředky svých klientů v průměru o 4,56 % p. a.,“ bilancuje Tomáš Jícha, portfolio manažer fondu.

Za dobu existence fondu si realitní trh prošel několika turbulentními obdobími. „Vzpomeňme dozvuky a následky finanční krize z let 2008/2009, ale především důsledky opatření proti pandemii koronaviru. A i přes tato složitá období si Fond Realita udržel tendenci růstu a zajišťoval svým klientům stabilní a kontinuální růst jejich investic. Historie Fondu Realita potvrzuje udržitelnost investic do nemovitostí jako konzervativní složku správného investičního portfolia,“ dodává Tomáš Jícha.

„Mezi aspekty, které se v dobrém slova smyslu podepsaly na kvalitním výsledku posledních let, patří také výnos z prodeje nemovitostí v Liberci a v Ústí nad Labem a završení akvizice v nemovitostní společnosti ARE Ruzyně, a. s., která vlastní budovu centra služeb a administrativy v Praze 6,“ vysvětluje dále Tomáš Jícha.

V roce 2024 připravuje ATRIS IS pro Fond Realita další novinky. V plánu je ještě více diverzifikovat stávající portfolio a rozšířit je o další atraktivní projekty a perspektivní nemovitosti s cílem zajistit dobrou a dlouhodobě udržitelnou výnosnost s pozitivním dopadem na investice klientů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

21. 02. 2024

Investice do rezidenčních nemovitostí v Česku

Vstup do světa investic v oblasti rezidenčních nemovitostí v Česku vyžaduje pečlivou analýzu aktuálních trendů a dat. UniCredit Bank představila data, která reflektují čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměrných úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů. Tento ukazatel stoupl na minus 2,83 procenta, což signalizuje, že investice […]

Text: Filip Kučera

15. 02. 2024

Představujeme nejlepší evropské akcie

I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *