Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Nemastný neslaný vývoj na evropských akciových trzích

Investice 18.01.2018 | 17:13 0 Komentářů

Evropské akcie dnes příliš rušnou seanci neměly. Po počátečním nádechu, kdy index Stoxx 600 rostl o zhruba 0,4 %, přišel vzápětí hluboký výdech a akcie se vrátily téměř k otevíracím úrovním. Index pak kolísal okolo včerejšího zavíracího kurzu a dnešní obchodování končí bez významných zisků či ztrát. V rámci sektorů se zejména dařilo informačním technologiím, které si polepšily o jedno procento. Obrácená strana akciového pelotonu patří utilitám (-0,8 %) a realitním developerům (-0,7 %).

Americké indexy dnes mírně ustupují ze svých nových vrcholů. Kromě telekomunikačních společností, které rostou o slušných 1,3 %, se nedaří žádnému sektoru. Nejhlubšími ztrátami trpí realitní developeři (-0,9 %) a utility (-0,5 %). Celý americký akciový trh měřený indexem S&P 500 přichází o 0,1 %.

Pražská burza si až díky závěrečné aukci dnes připsala 0,3 %. Přední příčky dnes obsadily menší emise obchodované na tuzemském parketu. Raketou dne se staly akcie likérky Stock Spirits, které dnes vzlétly o 9,6 %, přičemž však nebyly zveřejněny žádné korporátní zprávy. Jedno procento přidala nápojářská skupina Kofola a trojici nejúspěšnějších s 0,8 % doplňuje textilka Pegas. Nejztrátovějším titulem se staly akcie rakouské pojišťovny VIG (-0,6 %). Fortuna na managementem zvýšený odhad růstu EBITDA za loňský rok reagovala minimálně, když její akcie vzrostly o pouhé tři desetiny procenta. Důvodem je podaná dobrovolná nabídka na odkup akcií ve výši 182,50 CZK za kus a chystané stažení akcií z burzy.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.