Středa 22. září. Svátek má Darina.

Na trh přichází samostatné pojištění pro případ terorismu – unikátní řešení bez nutnosti měnit starou smlouvu

Pojištění 24.08.2016 | 13:14 0 Komentářů

V reakci na stále častější teroristické útoky v Evropě a vzrůstající riziko pobytu i v doposud bezpečných destinacích vyvinula společnost Britanika společně s Českou podnikatelskou pojišťovnou unikátní pojišťovací produkt – pojištění pro případ terorismu. Lidé mohou pojistku uzavřít bez ohledu na jakékoliv své stávající pojištění od 23. srpna už od 25 korun měsíčně při pojistné částce 1 000 000 Kč. Klíčové je přitom to, že není nutné měnit starou smlouvu.

Většina životních pojišťoven terorismus nezahrnuje do pojistných událostí, takže klient nemá nárok na odškodnění v případě teroristického útoku. Toto omezení se v současnosti týká 3–4 milionů existujících životních pojistek na trhu.

S řešením přišla Britanika ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou. Velkou výhodou nové služby je, že zájemci nemusí vypovídat nebo měnit již existující smlouvu, stačí pouze samostatně sjednat pojistné krytí pro toto konkrétní riziko. Britanika se takto snaží pružně reagovat na potřeby svých klientů a nevystavovat klienty finančním ztrátám, které by mohly být spojeny s ukončováním existujících smluv.

„Životní pojistky jsou většinou nastaveny tak, že nárok na plnění, které si klient sjednal například pro případ zajištění pozůstalých nebo splacení hypotéky, při úmrtí po teroristickém útoku z důvodu uplatnění příslušné výluky nevznikne,“ říká Libor Novák, produktový ředitel Britaniky, retailového finančního poradce ze skupiny RENOMIA. 

Podobný problém představuje pojištění cestovní. To sice kryje všechny léčebné výlohy v zahraničí, a to v řadě případů i v důsledku teroristického útoku, v případě smrti však odškodnění nedosahuje dostatečné výše – maximálně se jedná o stovky tisíc korun. Britanika nabízí pojistné krytí o řád vyšší, které se na rozdíl od cestovního pojištění vztahuje i na Českou republiku.

Pojištění od Britaniky je možné uzavřít již teď s platností do konce roku 2016. Poté se zájemci mohou rozhodnout, zda ho chtějí prodloužit. Pojistnou částku lze volit v rozmezí od půl milionu do 3 500 000 Kč. Pro představu, pokud by klient chtěl pojistit na částku 1 000 000 Kč, měsíčně zaplatí zhruba 25 Kč. V nabídce jsou také varianty Evropa a Svět.

Tisková zpráva: Britanika Holding

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.