CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

03. 03. 2022

0 komentářů

MONETA umožní ukrajinským běžencům otevřít bankovní účty, administrace bude snadná

 

Občanům Ukrajiny, kteří v těchto dnech prchají do České republiky ze své vlasti, umožní MONETA otevřít si běžný bankovní účet, aniž by museli prokazovat vazbu na Českou republiku. K ověření totožnosti bude stačit platný cestovní pas. 

Banka se tím rozhodla podpořit Ukrajince, kteří plánují v České republice zůstat. „Uvědomujeme si, že zřízení bankovního účtu v zemi, která jim nabízí byť krátkodobý uprchlický azyl, je vlastnictví lokálního bankovního účtu jednou z hlavních potřeb, jak svůj pobyt v novém prostředí stabilizovat. Proto bude těmto občanům k otevření bankovního účtu v Monetě stačit, prokážou-li se nám aktuálně platným cestovním pasem a do budoucna vybraným průkazem totožnosti vydaným státními orgány Ukrajiny. I v této výjimečné situaci banka postupuje vždy v souladu s příslušnými právními předpisy.“ potvrdila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová. Další průkazy totožnosti by mohla banka akceptovat v řádu několika následujících dní.

MONETA až doposud umožňovala bankovní zázemí pouze občanům České republiky a cizincům s dlouhodobým pobytem. V souvislosti s aktuální situací však svůj postoj nyní změnila právě ve vztahu k občanům ukrajinské národnosti. Již koncem minulého týdne také banka přestala účtovat administrativní poplatky za zahraniční platby na Ukrajinu, další podobné kroky plánuje. „Aktuálně připravujeme další možnosti, jak lidem, žijícím nebo prchajícím z Ukrajiny ještě více pomoci. Detaily zveřejníme v horizontu několika následujících hodin,“ dodala Filipová.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022