CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

18. 09. 2023

0 komentářů

Mladá generace podnikatelů preferuje účty u Monety

 

MONETA Money Bank letos eviduje 14% nárůst nových klientů zakládajících si podnikatelský účet. Oproti předchozím rokům se zvyšuje i počet lidí pod 30 let, kterých je aktuálně více než čtvrtina. Ačkoliv stále převažují podnikatelé ve věku 30 až 50 let, klientské portfolio v této kategorii stále omlazuje.

Loading 

Nově příchozí klienti jsou stále nejpočetnější ve věkové skupině 30 až 50 let, která tvoří 60 % našeho klientského portfolia. Věková skupina do 30 let je ovšem nyní v zastoupení plných 26 %. Vidíme tedy, že naše klientské portfolio postupně omlazuje,“ sdělila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová. Dlouhodobě stabilní je však rozložení klientského portfolia dle pohlaví. Žen podnikatelek je pouhá čtvrtina, zbylé tři čtvrtiny tvoří muži.

Důvodem, proč k Monetě nachází cestu stále více mladých z řad podnikatelů je úspěšná strategie plně profesionálního servisu na pobočkách v kombinaci se stále širší nabídkou podnikatelských produktů a služeb, které lze sjednat online. „Snažíme se být podporou začínajících podnikatelů a usnadnit jim už tak složitou cestu, kterou může začátek podnikání být. Proto na každé z našich 140 poboček najdou specializovaného bankéře pro živnostníky a malé firmy, kteří našim klientům pomohou sestavit produkt na míru dle jeho individuálních potřeb. Zároveň však máme v nabídce běžné, úvěrové i spořicí produkty pro podnikatele, které je možné sjednat plně online,“ dodává Zuzana Filipová.

Jedním z nejoblíbenějších produktů klientů Monety z řad podnikatelů je Konto PRO podnikání. To banka nabízí jako ideální účet pro začínající podnikatele a živnostníky. Jeho vedení je bez poplatků, podnikatelé k němu získají zdarma také výběry ze všech bankomatů v ČR a prvních sto odchozích a příchozích elektronických plateb měsíčně. Toto konto bylo navíc i letos oceněno v rámci prestižní oborové soutěže Zlatá koruna, a to v kategorii Podnikatelské účty, kde se na vítězných stupních objevuje již několik let v řadě.

V případě, že klient potřebuje ke svému podnikání širší balíček služeb, může taktéž zvolit z rozšířené nabídky produktů pro podnikatele: moneta.cz/srovnání podnikatelských účtů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Poselství a nutnost 5S jsou stála aktuální

Jedna z dnes celosvětově rozšířených metod zvyšování produktivity nese označení „5S“. Jde o dobré hospodaření na pracovištích, a to se ve výsledku odráží v nákladech a rentabilitě. Tisknou-li se například zbytečné kopie, ve vytištěném jsou chyby, musí se to opravit a předělávat, stojí to peníze. Kdykoliv vznikne chyba, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Komentář: Jsou investice do ESG objektivně a chladně vykalkulovaným krokem?

Globální environmentální hnutí zaměřené proti hrozící klimatické změně vyvolalo v život nový fenomén. Investiční bankéři začali ve velkém zakládat nové ESG investiční fondy a investování do těchto fondů vypadá v dnešní době jako téměř jistá věc. Vždyť vlády téměř všech zemí se předhánějí ve svém úsilí finančně podporovat a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *