Pondělí 18. října. Svátek má Lukáš.

mBank představuje eKartu – virtuální kartu pro platby na internetu

Banky 13.10.2021 | 15:30 0 Komentářů

Klienti mBank si nově mohou přímo v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví sjednat eKartu, virtuální kartu určenou pro platby na internetu. Díky této novince tak mohou platit online bez starostí, stačí kartu jen dobít, tedy převést na ni libovolnou částku a s tou následně disponovat v internetovém prostředí. Tímto krokem mBank opět potvrzuje, že je pro ni bezpečnost financí jejích klientů prioritou.

Virtuální karta je speciální typ karty, která existuje pouze v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Není to tedy klasická karta z plastu, což přináší mnoho výhod – nedá se odcizit a není třeba čekat na její fyzické doručení poštou. Klienti mBank ji totiž mají k dispozici okamžitě.

„Pomocí eKarty chceme našim klientům umožnit, aby se při platbách na internetu cítili pohodlně. Ne všichni klienti totiž mají k platbám přes internet důvěru. Právě proto je eKarta dobíjecí a umožňuje i převádění malých částek. Díky tomu není třeba mít strach o své peníze na běžném účtu. V případě ztráty nebo odcizení údajů karty má podvodník přístup pouze k částce, která je na virtuální kartě převedená. K údajům o běžném účtu se jejím prostřednictvím dostat nemůže. Na kartě není potřeba mít peníze neustále. Pokud ji klient nepoužívá, může ji vynulovat tak, že si peníze převede zpět na běžný účet. Všechny tyto úkony vyřeší pohodlně v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví,“ říká Michal Staněk, produktový specialista platebních karet mBank.

Jak lze eKartu získat?

O eKartu si klienti mohou zažádat přímo v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Po schválení žádosti je okamžitě připravena k použití. Její sjednání a používání je zdarma.

Je bezpečná a dobíjení je velmi jednoduché

eKarta od mBank je od účtu klienta oddělena. To znamená, že pokud s ní klient chce provést nějaké transakce, je potřeba na ni nejprve převést prostředky z běžného účtu, tedy dobít ji. Dobíjení se provádí v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví, kde stačí zadat požadovanou částku a potvrdit ji. Poté si už jen při platbě online nákupu zobrazíte její údaje, které překopírujete do platební brány, abyste mohli nákup dokončit. Pokud klienti nechtějí eKartu dobíjet před každým menším nákupem, mohou na ni naráz nahrát vyšší částku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.